Múzeum Arnulfa Rainera

Múzeum Arnulfa Rainera v Badene pri Viedni spája architektonický skvost s prácami svetoznámeho súčasného umelca.

Frauenbad bol kedysi tunajším prvým kúpeľným domom. Dnes je venovaný badenskému maliarovi Arnulfovi Rainerovi a jeho práci: Múzeum, ktoré bolo prispôsobené najvyšším technickým a estetickým štandardom, bolo otvorené pred 10 rokmi a jeho cieľom je poskytnúť širokému publiku informácie o práci Rainera.

Súčasné umenie v dámskych kúpeľoch

Múzeum má na žiadosť Arnulfa Rainera veľmi interdisciplinárny charakter: Jeho vlastné súčasné umenie je v neustálom kontakte s prácou iných umelcov. Múzeum Arnulfa Rainera sa tiež považuje za dôležitý bod vitality súčasného rakúskeho umenia a ponúka program podujatí od literatúry cez hudbu až po vystúpenia, prednášky a umelecké podujatia, špeciálne tematické prehliadky a taktiež prostredníctvom súčasných výstav aj o architektúre múzea. Náš tip: skvelé nočné prehliadky pre deti a mládež s Lucy Electric!

„REVUE“ – 90 rokov Arnulfa Rainera, 10 rokov múzea

Výstava, ktorá ukazuje tvorivú fázu trvajúcu osem desaťročí, zahŕňa surrealistické kresby z konca 40. rokov, skoré centrálne a zvislé stvárnenia a monochromatické premaľby z 50. rokov. Veľké cykly „Face Farces“ a kresby postáv, takzvané „Body Poses“, „Ženský jazyk“ a „Umenie o umení“, ako aj maľby gest rúk a prstov zo 60. rokov. Premaľby vedeckých a anatomických štúdií od polovice 80. rokov sú súčasťou výstavy rovnako ako kontemplatívne obrázky vesmíru a závojov z 90. rokov. Výstavu, ktorú si môžete pozrieť až do 13. apríla 2020, uzatvára Rainerova neskorá tvorba po roku 2000.