Na bicykli pohorím Bucklige Welt

Pohorie Bucklige Welt v Dolnom Rakúsku ponúka všetko, po čom túži srdce horského cyklistu – a ešte oveľa viac.

Oblasť Bucklige Welt ponúka širokú paletu športových aktivít na horskom bicykli v kombinácii s kulinárskymi špecialitami a rôznymi inými činnosťami.

Krumbach je rajom v dolnorakúskom svete horskej cyklistiky – nie náhodou sa tu koná MTB maratón Bike the Bugles. 18-kilometrový úsek pretekárskej trate možno prejsť z Krumbachu cez Kühlriegl až po Ransdorf, Purgstall, ako aj Tiefenbach a naspäť. Ďalším tipom na túru je trasa Hutwisch – na tejto okružnej trase cez hornatú krajinu pohoria Bucklige Welt prekonáte na dĺžke osem kilometrov prevýšenie 300 metrov. Za to, že je Krumbach medzi horskými cyklistami taký obľúbený, možno vďačiť aj riaditeľovi prevádzky Krumbacherhof, pánovi Andresovi Ottnerovi. Je totiž vášnivým kuchárom, pivovarníkom a horským cyklistom, zároveň pôsobí ako sprievodca pri rôznych túrach a vo svojom ukážkovom hostinci prevádzkuje predajňu s cyklistickými potrebami a požičovňu bicyklov. Preto vôbec nie je prekvapujúce, že pri prevádzke Krumbacherhof začína trasa „Wir(te) radeln!“. Počas 240 kilometrov dlhého výletu v troch celodenných športových etapách naprieč Dolným Rakúskom navštívite sedem hostincov, ktoré boli ocenené ako najlepší hostitelia. Batožina sa prepravuje v prívesnom vozíku.

Horúci ľad

Milovníci ľadovo studených pochúťok by si nemali nechať ujsť hlavné sídlo zmrzlinárne Eis-Greissler v Krumbachu – majster zmrzlinárskeho umenia Georg Blochberger sa postará o to, že zákazníci medzičasom už v celom Rakúsku stoja v dlhých radoch na jeho bio pochúťky aj počas tých najhorúcejších dní. Na mladých aj tých skôr narodených čaká v sídle zmrzlinárne popri prehliadke prevádzky aj pôsobivý zážitkový svet.

Prvotriedna gurmánska reštaurácia Triad in Bad Schönau vám po športových aktivitách ponúkne chutnú zmenu. Šéfkuchár Uwe Machreich vás nadchne tradičnými jedlami, ako sú viedenský teľací rezeň a vyprážané kurča alebo troj- až sedemchodovým menu s prekvapením. Navyše si môžete trénovať odpaly na tamojšom golfovom ihrisku. Ďalšie atraktívne voľnočasové aktivity s kartou Niederösterreich-Card ponúkajú kúpele Burgbad Kirchschlag, skanzen Museumsdorf Krumbach a veterná turbína s vyhliadkovou plošinou.