Mohnwirt Neuwiesinger, © We Make Stories

Šesť najlepších adventných receptov z Dolného Rakúska

Advent a Vianoce: Najkrajšie obdobie na pôžitky. Také čarovné ako predvianočný čas sú aj recepty, ktoré vás naozaj zahrejú zvnútra. Ak by ste chceli servírovať niečo výnimočné, máme pre vás v ponuke niečo skutočne lahodné, niečo sladké a niečo pikantné. Pridajte sa k nám na našej malej a chutnej kulinárskej ceste po Dolnom Rakúsku!

Perníková pena s punčovou omáčkou, © fotolia.com/unpict

Perníková pena s punčovou omáčkou

Keď sa spojí perník s punčom, vzduchom sa šíri vôňa Vianoc. A to ešte intenzívnejšie, keď sa obe ingrediencie spoja v jednom recepte, ako tu v „perníkovej pene s punčovou omáčkou“. Ulli Amon-Jell z reštaurácie Gasthof Jell v Kremse na Dunaji nám prezradí svoj recept.

Prečítajte si viac
Ružové kačacie prsia s gaštanovými haluškami a štrúdľou plnenou červenou kapustou, © Rita Newman

Ružové kačacie prsia

Slávnostné jedlo z Viedenských Álp. Keď sa v kuchyni reštaurácie Puchegger-Wirt vo Winzersdorfe stretnú kačka, gaštany a červená kapusta, vznikne lahodná kombinácia: „ružové kačacie prsia s gaštanovými haluškami a štrúdľou plnenou červenou kapustou“. Znie to lákavo? Tu nájdete všetky ďalšie ingrediencie a postup prípravy.

Prečítajte si viac
Cukrovinka Weinviertler Weinbeisser, © Weinviertel Tourismus

Cukrovinka Weinviertler Weinbeisser

Klasické vianočné pečivo nájdete počas adventu nielen na vianočných trhoch vo vínnych uličkách v regióne Weinviertel. Aby ste si ich mohli upiecť aj doma, cukrárka Ingrid Aignerová z hotela Eisenhuthaus v Poysdorfe spísala pre nás recept na koláčiky „Weinviertel Weinbeisser“. Radi sa do nich pustíme, kým sú ešte teplé, hoci aj bez citrónovej polevy.

Prečítajte si viac
Mostviertelský horúci mušt, © Mostviertel Tourismus/schwarz-koenig.at

Mostviertelský varený mušt

Advent – to sú tiež vyštípané líca, hrnček s horúcim nápojom v rukách a dostatok času na vychutnanie. Ako si pripravíte z hruškového muštu a škorice Mostviertelský varený mušt, to sa dozviete tu.

Prečítajte si viac
Gaštanové tiramisu, © Rita Newman

Gaštanové tiramisu

Vianočná koleda „Süßer die Glocken nie klingen“ ... Dezert, ktorý vo vás prebudí spomienky. Kto ako dieťa nejedol rád piškóty a nezbieral gaštany? Hotel Landgasthaus Stockerwirt v obci Sulz vo Viedenskom lese nás očarí svojím receptom na gaštanové tiramisu.

Prečítajte si viac