Mohnwirt Neuwiesinger, © We Make Stories

Našich 6 najlepších receptov na vianočné pečivo

Miešanie ingrediencií, miesenie cesta... mmm... tá omamná vôňa! Škorica, varené víno a perníkové korenie. S našimi najobľúbenejšími receptami si môžete spríjemniť čas čakania na Ježiška.

Muštové pečivo, © Mostviertel Tourismus/weinfranz.at

Muštové pečivo

Rafinované! Rodina Binderovcov z prevádzky „Zur Steinernen Birne“ nám ukáže, ako dokáže hruškový mušt vylepšiť klasické krehké cesto. Recept, ktorý sa určite podarí.

Prečítajte si viac
Oškvarkové sušienky, © istock.com/Mariha-kitchen

Oškvarkové sušienky

Recept na oškvarkové sušienky pochádza z babičkinej kuchárky. Typická špecialita podávaná vo viechach a vinárňach dokonale zapadá do adventného obdobia a prebúdza spomienky na detstvo. Dokážeme vám, že u babičky chutí vždy najlepšie.

Prečítajte si viac
Sladké bochníčky, © Daniela Führer

Sladké bochníčky

Sladká chuť, ktorá prekvapí. Bochníčky od Gitti Fallyovej vyzerajú síce ako malé chlebíky, ale chutia ako čokoláda, orechy, škorica a práškový cukor. Ako sa jej podarí tento trik? Ochotne prezradí...

Prečítajte si viac
Waldviertelské makové makrónky, © Studio Kerschbaum

Waldviertelské makové makrónky

Waldviertelské makové makrónky od majstra pekára Andreasa Müssauera ako príjemná zmena na tácke s koláčikmi. Recept nie je úplne jednoduchý, ale s tipmi od profesionála, presnou váhou a štipkou trpezlivosti sa zaručene vydarí.

Prečítajte si viac