Dürnstein, © Michael Liebert

Advent, advent, štyri sviece, prvá z nich sa zatrbliece...

Pokojný čas, veľké čaro. Kláštor, kováčska dielňa a zámok – to sú očarujúce kulisy pre najkrajšie vianočné trhy v Dolnom Rakúsku.

Pokojný čas a tiché adventné kúzlo. Pred Vianocami sa Dolné Rakúsko premieňa na jeden veľký adventný kalendár: Za hradnými a mestskými bránami, vo vínnych uličkách a starých zrúcaninách, na horách či pri potôčikoch sa ukrýva oveľa viac ako len 24 vianočných trhov a atrakcií.

V Rakúsku môžete prežívať advent ešte stále neokázalo, zato však rozmanito. Počas Weinviertel sa v príjemných vínnych uličkách snúbi tradícia s duchovnom. Svetové kultúrne dedičstvo Wachau sa počas adventu vo Wachau mení na nádhernú scenériu pre adventné koncerty a plavbu loďou po Dunaji. Program „Žiarivé Vianoce“ v regióne Mostviertel predstavuje svetelné a ohňové divadlo a prezentuje na historických miestach horúci mušt a železo. Malé a romantické adventné trhy tento rok prvý krát aj na dedine.

Počas návštevy vianočných trhov a následnej prechádzky po Viedenských Alpách vás bude príjemne sprevádzať vržďanie snehu pod podrážkami zimných čižmičiek. V regióne Wienerwald pozývajú rozprávkové vianočné trhy, napr. v Badene a Mödlingu, na obdivovanie a vychutnávanie. Vďaka svojej polohe na juhu od Viedne sú vianočné trhy vo Viedenskom lese a Viedenských Alpach väčšinou pohodlne dostupné verejnou dopravou a tým vhodné aj ako jednodňový výlet.

Ak by ste chceli dovolenku stráviť nácvikom manuálnych zručností, odporúčame vám zimný oddych v regióne Waldviertel na vianočných trhoch s ponukou regionálnych remesiel.

Ako dobre vieme, pred 24. decembrom by sa nemali otvárať žiadne darčeky. Kto sa počas adventného obdobia vyberie do Dolného Rakúska, bude pred Vianocami určite bohato obdarovaný. Nechajte sa očariť!

Naše zimné zážitkové cesty