Advent vo Wachau, © Donau Niederösterreich/Andreas Hofer

Adventné a vianočné trhy v Dolnom Rakúsku

Trblietavé svetielka a zvoniace zvončeky, malé darčeky a rozžiarené detské očká: zdá sa, že Vianoce sú tu čo nevidieť.

Keď sa začne stmievať už skoro podvečer, príroda sa uloží na svoj zimný spánok a celú krajinu rozžiari záplava romantického mihotavého svetla, opäť prichádza najpokojnejšie obdobie roka. Niekoľko týždňov naplnených zvykmi, ktoré sa stále tešia mimoriadnej obľube, vyhľadávanými pochúťkami, tradičnými vianočnými trhmi a množstvom jedinečných kreatívnych nápadov.

Zdobia sa ulice a priedomia, uskutočňujú sa dlho odkladané telefonáty, navštevujú sa susedia, zostavujú sa vianočné nákupné zoznamy... Ukážeme vám, ako prebieha advent v Dolnom Rakúsku - bez zhonu!

Čakanie na Ježiška si môžete osladiť návštevou tradičných vianočných trhov v cisárskych zámkoch a kláštoroch, stredovekých hradoch, podzemných pivničných uličkách alebo uprostred zasneženej horskej krajiny. Romantické zimné túry v mrazivých lesoch, pozdĺž zamrznutých potokov a na zasnežené vrcholy hôr. Alebo skúšanie nových receptov na vianočné cukrovinky v spoločnosti blízkych - veľké i malé deti s ochotou vykrajujú z cesta hviezdičky a vianočné stromčeky, pretože v nasledujúcich týždňoch chutia obzvlášť lahodne. 

Ako dobre vieme, pred 24. decembrom by sa nemali otvárať žiadne darčeky. No kto sa počas adventného obdobia vyberie do Dolného Rakúska, bude pred Vianocami určite bohato obdarovaný zážitkami. Nechajte sa očariť!

Prehľad všetkých adventných trhov

Turistika počas adventu

Dobre sa zabaľte do príjemnej zimnej bundy, obujte si zimné topánky a objavte počas adventu novú tvár Dolného Rakúska.

Dni sa skracujú a ochladzujú, a my to vieme: Vianoce sa blížia a rok sa pomaly končí. Krajina Dolného Rakúska je rozmanitá a krásna, či už so snehom alebo bez neho, s nekonečnými rozľahlými kopcami a alpskými horami.

Sviatočné predvianočné obdobie v Dolnom Rakúsku môžete stráviť na mnohých zimných túrach uprostred nedotknutej prírody na mystických miestach a v rustikálnych hostincoch. Zauberblick Runde v Semmeringu, túra na Tirolerkogel alebo Walderlebnisweg v Zwettltale sú ideálne na celodenné výlety vrátane kulinárskych zážitkov. Idylické zimné túry a adventné prechádzky v útulných mestečkách a uličkách Dolného Rakúska so zvieracou spoločnosťou alebo bez nej sú skvelým spôsobom, ako sa pred Vianocami zohriať na zimnom slnku, vychutnať si adventné ticho a uniknúť z každodenného života.

Zažite advent v Dolnom Rakúsku

Adventný trh v Melku sa rozsvieti v lesku svetiel, © Niederösterreich Werbung/Andreas Hofer

Podujatia počas Adventu

Prečítajte si viac
Silent Spa, © Therme Laa – Hotel & Silent Spa

Kúpele a wellness

Prečítajte si viac
Advent vo Wachau, © Donau Niederösterreich/Andreas Hofer

Prehľad vianočných trhov

Prečítajte si viac
QF | Advent Kittenberger Erlebnisgärten, © Niederösterreich Werbung/Claudia Schlager

Vianočné výlety

Našich top 6

Prečítajte si viac
Sladké bochníčky, © Daniela Führer

Vianočný pozdrav z kuchyne

Jednoduchá vianočné klasika

Prečítajte si viac
Turistika s alpakami, Waldviertel, © Waldviertel Tourismus/sommertage.com

Zimné zvieracie dobrodružstvá

Prečítajte si viac
Zimná turistika, © sommertage.com

Zimná turistika

Pešo zimnom rajom

Prečítajte si viac
Claudia Schlager z cestovateľského blogu freets., © Niederösterreich Werbung/Claudia Schlager

Vianočné trhy v príjemnej atmosfére

Prečítajte si viac

Zimná dovolenka v Dolnom Rakúsku

Skúsenosti v chladnom období.

Často sú to len malé okamihy, keď pocítime najväčšiu radosť zo života: tváre červené od vetra po rýchlom zjazde zo svahu. Pohľad na zasneženú horskú krajinu po romantickej túre zimnými lesmi. Alebo ranné očakávanie dobrodružstiev, ktoré na vás čakajú večer. Dolné Rakúsko ponúka toto všetko a ešte oveľa viac pre čarovné spoločné zážitky počas zimnej dovolenky.