Čarovné
svetielka.
Dürnstein, © Michael Liebert

Advent, advent, štyri sviece, prvá z nich sa zatrbliece...

Pokojný čas, veľké čaro. Kláštor, kováčska dielňa a zámok – to sú očarujúce kulisy pre najkrajšie vianočné trhy v Dolnom Rakúsku.

Pokojný čas a tiché adventné kúzlo. Pred Vianocami sa Dolné Rakúsko premieňa na jeden veľký adventný kalendár: Za hradnými a mestskými bránami, vo vínnych uličkách a starých zrúcaninách, na horách či pri potôčikoch sa ukrýva oveľa viac ako len 24 vianočných trhov a atrakcií.

V Rakúsku môžete prežívať advent ešte stále neokázalo, zato však rozmanito. Počas adventu v regióne Weinviertel sa v príjemných vínnych uličkách snúbi tradícia s duchovnom. Svetové kultúrne dedičstvo Wachau sa počas adventu vo Wachau mení na nádhernú scenériu pre adventné koncerty a plavbu loďou po Dunaji. Ak by ste chceli dovolenku stráviť nácvikom manuálnych zručností, odporúčame vám zimný oddych v regióne Waldviertel na vianočných trhoch s ponukou regionálnych remesiel.

Región Mostviertel hostí tento rok po prvýkrát podujatie Vianočný zázrak rádia Ö3. Od 19. do 24. decembra bude tím rádia Ö3 naživo vysielať z radnice v St. Pöltene a plniť hudobné želania. Každý hit bude zároveň pomáhať rodinám v núdzi. Program „Žiarivé Vianoce“ v regióne Mostviertel predstavuje svetelné a ohňové divadlo a prezentuje na historických miestach horúci mušt a železo. Počas návštevy vianočných trhov a následnej prechádzky po Viedenských Alpách vás bude príjemne sprevádzať vržďanie snehu pod podrážkami zimných čižmičiek. V regióne Wienerwald pozývajú rozprávkové vianočné trhy, napr. v Badene a Mödlingu, na obdivovanie a vychutnávanie.

Ako dobre vieme, pred 24. decembrom by sa nemali otvárať žiadne darčeky. Kto sa počas adventného obdobia vyberie do Dolného Rakúska, bude pred Vianocami určite bohato obdarovaný. Nechajte sa očariť!

Prehľad adventných podujatí Na stiahnutie

Naše zimné zážitkové cesty

Dovolenkové a paušálne ponuky

Žiarivé kartúzske Vianoce: Gaming, © schwarz-koenig.at Ponuka

Žiarivé Vianoce

2 noci na farme v regióne Mostviertel | pečenie sušienok | vianočné trhy

od 99,- Eur