Skvelý nápad: Preskúmajte okružné turistické trasy Dolného Rakúska

Ak má byť cesta cieľom, môže byť reč jedine o našich nádherných okružných trasách. To, ktoré z nich patria k najobľúbenejším, sa dozviete práve tu.

Vyberte sa idylickými vínnymi uličkami, choďte po stopách Rimanov, prejdite lesy Dolného Rakúska alebo zozbierajte tie najkrajšie výhľady: Zostavili sme pre vás prehľad najkrajších, najpríjemnejších a najzaujímavejších turistických trás.

Od jednej vínnej uličky k druhej na trase 3-Schwestern-Weg v regióne Weinviertel

Táto okružná turistická trasa dlhá 23 kilometrov vedie idylickou obcou Poysdorf, popri ruine Falkenstein až k múzeu Nonseum Herrnbaumgarten s jeho bláznivými vynálezmi a spája tri sestry, teda tri vinárske mestá. Náš tip: Všetko si prezrite a rezervujte si prehliadku po vínnych uličkách vo Falkensteine so sprievodcom alebo jazdu na traktore v obci Poysdorf.

V harmónii s prírodou na chodníku „Römerweg 651“ v oblasti Melker Alpenvorland

Rôzne etapy delia 95 kilometrov poľných a lesných ciest (čiastočne starých rímskych ciest) na skvelé objaviteľské trasy. V oblastiach Wachau, Ötscherland, pri hradoch Schallaburg a Plankenstein je cesta lemovaná kamennými tabuľami, ktoré rozprávajú o živote Rimanov.

Rozprávkové putovanie po panoramatickom chodníku „Nebelstein-Panoramaweg Nr. 24“

9 kilometrov okružnej trasy ocenenej rakúskou turistickou pečaťou kvality je možné pohodlne prejsť za 2,5 hodiny. Nádherné scenérie a čistú prírodu si tu môžu bez veľkej námahy vychutnať aj neskúsení turisti. Je jedným z našich najobľúbenejších chodníkov na 366 výškových metroch, aj vďaka rozprávkovému domu v obci Maissen a parku motorických zručností Xundwärts-Parcours v obci Hirschenwies.

Pohľad na krajinu z chodníka Semmeringer Zauberblickeweg

Po trase železničného turistického chodníka Bahnwanderweg, v oblasti s prepychovými vilami na Semmeringu vedie 11,5-kilometrový chodník Semmering Zauberblickeweg cez úžasný raj výhľadov a panorám. Na trase sa, mimochodom, nachádza aj náš úplne najobľúbenejší výhľad: vyhliadka 20-Schilling-Blick, preslávená – áno, presne! – starou šilingovou bankovkou!

Po stopách starých Rimanov po turistických okruhoch VIA.CARNUNTUM

Jednotlivé okruhy VIA.CARNUNTUM majú dĺžku od 5 do 12 kilometrov a keďže sú bez výraznejších stúpaní, ľahko ich zvládnu aj rodiny s deťmi. „Mladí aj starí Rimania“ objavujú na mnohých trasách poklady a tajomstvá historických miest regiónu Carnuntum. Vďaka bezplatnej aplikácii si môžete vypočuť zaujímavé informácie o legendách, mýtoch a vzácnych rastlinách, ako je napríklad klinček Lumnitzerov.