To deti milujú

Tu nájdete tipy na rodinný výlet s bábätkami a/alebo malými deťmi.

Či už v kočíku alebo za ruku s rodičmi, v Dolnom Rakúsku sa aj tí najmenší návštevníci budú cítiť ako doma. Na deti tu čaká mnoho výletných cieľov, kontaktné zoo a detské ihriská a tešiť sa môžu aj rodičia, pretože pri výbere tipov bola jedným z hlavných kritérií aj dostupnosť pre kočíky. A tak už nič nestojí v ceste bezstarostnému rodinnému výletu.

Čľupi, čľup – do vody hup!

Voda v sebe ukrýva neuveriteľne príťažlivú silu a prináša radosť veľkým aj malým deťom – veď kto z nás sa rád nečľapká vo vode? Aj vydry riečne sa vo vode cítia ako v raji. Vo vodnom svete UnterWasserReich Schrems môžete týchto chlpáčov pozorovať pri plávaní na chrbte alebo pri ukážke kŕmenia. Deti si môžu vyskúšať prácu s mikroskopom alebo pozorovať v akváriu miestne druhy rýb. V lete sa skvele vyčľapkáte v jazere Lunzer See, pri ktorom si môžete pochutnať na chutnej zmrzline, na rieke Ybbs, ako aj na plážovom kúpalisku v Hollensteine alebo na riečnom kúpalisku v Göstlingu. Čaká tu na vás výnimočne rovinatá pláž a detské ihriská, na ktorých sa môžu dosýta vyšantiť malé vodné víly a vodní odvážlivci. Schladiť sa môžete aj v zmrzlinárni Eis-Greissler Blochberger – tu nájdete okrem špeciálnych druhov zmrzliny aj skvelé detské ihrisko! Kto má rád plavbu na člne, môže sa predviesť ako kapitán na kanáli Wiener Neustädter Kanal.

Skvelá zábava so zvieratkami!

Deti milujú zvieratá – a dospelí tiež. Tieto výletné ciele prinášajú zábavu pre celú rodinu! Skanzen Museumsdorf Niedersulz ukazuje, ako vyzeral život na dedine v roku 1900 s kozami, ošípanými, králikmi a hydinou – so všetkým, čo patrilo k správnemu gazdovskému dvoru v tej dobe. Vo výbehoch si deti môžu zblízka prezrieť mnohých zvieracích kamarátov. Každú 1. a 3. nedeľu v mesiaci sa o 15.00 hod. koná rodinná prehliadka. V „TULLNSKÝCH ZÁHRADÁCH“ čaká na vás najväčšie dobrodružné prírodné ihrisko v Dolnom Rakúsku a zážitkové stanice, na ktorých sa malí aj veľkí objavitelia hravou formou dozvedia veľa zaujímavého o záhradách. V rímskom meste Carnuntum sa nachádza okrem pôsobivej antickej mestskej štvrte aj veľké detské ihrisko. Tí, ktorí si radi vyjdú „trochu“ do prírody, si prídu na svoje v prírodnej rezervácii Sparbach. Okrem skvelého detského ihriska sa deti môžu tešiť najmä zo zvieratiek, ktoré tu žijú. Najväčšia atrakcia: diviaky voľne sa pohybujúce po areáli. V Kittenberských zážitkových záhradách môžete obdivovať nielen veľké detské ihrisko, ale aj kozy, poníky, alpaky a dokonca aj waldviertelské kengury. Alpaky, poníky a kozy dokonca ovládajú najrôznejšie triky!

Tip: „Dom divočiny“ Haus der Wildnis v obci Lunz am See ponúka skvelý interaktívny program pre deti. Jeho tvorcovia pritom vsadili na moderné technológie. Prostredníctvom rozšírenej reality, okuliarov na virtuálnu realitu a 180-stupňového kina sa návštevníci na výstavnej ploche s rozlohou viac ako 700 m² ponoria hlboko do sveta džungle. Celá budova je bezbariérová, a preto ľahko prístupná aj pre detské kočíky!

Dve karty – mnoho výhod

S malou žltou výletnou kartou „Niederösterreich-CARD“ môžete počas roka zdarma navštíviť viac ako 300 výletných cieľov! Pri cestách po regióne Mostviertel vám odporúčame kartu Wilde Wunder Card – s ňou rodiny ušetria na mnohých výletoch po regióne, ak sa ubytujú u hostiteľov zúčastnených na programe „Wilde Wunder“.