Bledý kameň

Horský vrchol

Popis

Blassenstein vysoký 844 m sa považuje za miestny vrch Scheibbsu: na jeho vrchole sa nachádza Urlingerwarte ako výrazná dominanta Scheibbsu. Vyhliadka je postavená na "nahej" skale, ktorá dala Blassensteinu jeho "bledé" meno. Prvý drevený Urlingerwarte bol postavený v roku 1888, ale o niekoľko rokov neskôr bol prestavaný z kameňa a znovu otvorený v roku 1903. Dnes je prístupná pre štrajkujúcich od apríla do novembra a ponúka nádherný výhľad na alpské úpätie na Ötscher a Gesäuse. Dôležité: Buďte veľmi opatrní kvôli skalnatému útesu - nenechajte deti behať a hrať sa samé.

Na vrchol Blassenstein sa dá dostať z obce Scheibbs viacerými trasami. Jednou z možností je prísť na parkovisko na konci ulice Blassensteinerstraße: odtiaľ trvá krátka túra k Urlingerwarte len štvrť hodiny. Keďže počas túry nie sú žiadne zastávky na občerstvenie, odporúča sa vziať si so sebou dostatok zásob. V meste Scheibbs na vás čakajú početné reštaurácie. Môžete sa tiež prejsť očarujúcim starým mestom. Zaujímavé prehliadky so sprievodcom hovoria o rozkvete obchodu so železom a zásobami.

Umiestnenie
Mostviertel, pri Scheibbs

Názory

 • Urlingerwarte na vrchole: výhľad na alpské úpätie na Waldviertel, Ötscher a Gesaeuse.

Dostupnosť pre turistov a trvanie

 • Na rôznych trasách zo Scheibbsu: približne 2,5 až 3 hodiny
 • Z parkoviska Blassensteinstraße: približne 15 minút

Extra tip: Scheibbs sa dá kompletne obísť aj po vysokohorskej okružnej turistickej trase dlhej 52 km. Vyhliadková trasa trvá dva dni.

Pobočky a trasy

 • Kontakt

  Blassenstein

  3270 Scheibbs
  AT

 • Verejná doprava
 • Plánovanie trasy pomocou Google

  Plánovač trás Plánovač trás


 • Poloha / mapa
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings