Výletné ciele a pamiatky

Od náučných zážitkových svetov, jedinečných historických miest až po výstavné záhrady a romantické vínne uličky: Výletné ciele Dolného Rakúska už nemôžu byť rozmanitejšie.

Tipy na výlety pri pobyte v Dolnom Rakúsku

Objavujte nepoznané, odhaľujte poklady alebo si jednoducho len vychutnajte pár voľných hodín: Dolné Rakúsko ponúka pestrý program výletov pre každý vkus – a časový harmonogram. Zážitky siahajú od nedotknutej prírodnej rezervácie po interaktívne tematické prehliadky a od nádherných historických stavieb až po moderné múzeá.

História a vysoká kultúra

História môže byť aj zábavná: V Dolnom Rakúsku môžete objavovať fascinujúce hrady a zrúcaniny, ako aj nádherné zámky. Na vašu návštevu čakajú úžasné vykopávky a celé rímske mestá. Vo vznešených kláštoroch a nádherných kostoloch sa po celý rok konajú prehliadky a kultúrne podujatia. Veľkolepé múzeá pozývajú milovníkov umenia všetkých vekových kategórií na cestu za objavovaním – a ponúkajú širokú paletu programov expozícií.

Dobrodružná akcia a obyčajný relax

Nuda nemá šancu: V turistických topánkach až na vrchol hory – alebo radšej doprajete svojim nohám a duši oddych pri jazere? V závislosti od ročného obdobia ponúka Dolné Rakúsko bohatý program pre milovníkov lezenia a jazdectva, ako aj pre snehových nadšencov a vodné víly. Okrem okružných plavieb na majestátnej lodi a golfových partií sa veľkej obľube teší aj šport v impozantných výškach: Paraglajding, lety balónom alebo vrtuľníkom rozbúchajú srdcia odvážlivcov.

 

Od náučných zážitkových svetov, jedinečných historických miest až po výstavné záhrady a romantické vínne uličky: Výletné ciele Dolného Rakúska už nemôžu byť rozmanitejšie.

Výletné ciele podľa destinácie

Prajeme vám veľa zábavy pri hľadaní a objavovaní!