Hennesteck

Horský vrchol

Popis

Hennesteck je 1 334 metrov vysoký vrch v Dolnom Rakúsku s krásnym vrcholovým krížom a vrcholovou knihou. Štvorsedačková lanovka lyžiarskej oblasti Annaberg vedie na vrcholový hrebeň vo výške 1 290 metrov nad morom, necelý kilometer od najvyššieho bodu Hennesteck. Susedný vrch Mitterkeil s výškou 1248 metrov je od Hennestecku vzdialený asi tri kilometre.

Lokalita: Mostviertel, Türnitzer Alpen, Schwarzenbach an der Pielach

Hneď vedľa horskej stanice Hennesteck sa nachádza útulná reštaurácia Anna-Alm, ktorá je otvorená aj v lete. Hostia sa tu môžu tešiť na výdatnú domácu kuchyňu a fantastickú panorámu.

Výstupy

Na Hennesteck vedú početné turistické trasy. Tu je malý výber.

 • Veľmi obľúbenou a rodinnou túrou je "Herzerlweg Annaberg " do výšky 1 334 metrov. Od roku 2010 je možné prejsť celý horský hrebeň z Annabergu po takzvanej Herzerlweg. Na mape trasa pripomína tvar srdca, preto sa tak volá. (Trvanie: 4h)
 • Túra Annaberg - Weißes Kreuz - Hennesteck - Annaberg sa začína na parkovisku pri obecnom úrade Annaberg. Cesta vedie cez lyžiarsky svah a trasu vleku, cez lesné cesty a trochu strmší úsek na rustikálny hrebeň Hennestecku. Na vrchole čaká na turistov krásny vrcholový kríž. (Trvanie: 4h)
 • Anna-Alm je jednoduchá a krátka túra po rozmanitých chodníkoch na vrch Anna-Alm, odkiaľ je pri dobrej viditeľnosti výhľad až na Wachau. Východiskovým bodom je parkovisko pri vlekoch Annaberg. (Trvanie: 1:15h)

Zima v Hennestecku/Annabergu

Menej frekventovaný terén Hennestecku je mimo zjazdoviek vhodný na lyžiarske túry a v zime na túry na snežniciach. Sedačková lanovka lanovky Annaberg vedie na vrchol Hennesteck.

A hoci je rodinný podiel na vlekoch Annaberg väčší ako kdekoľvek inde v Mostvierteli, pôvabná lyžiarska oblasť Hennesteck umožňuje aj znalcom a expertom užiť si rozmanité zimné radovánky. Lyžiarska oblasť Annaberg Lifts ponúka hostiteľov priateľských k rodinám, rozmanité zjazdovky, nádherné výhľady a nádherné ponuky.

Tip
Na vrchole hory čaká na odvážnych turistov nová zipline Annaberg. Štyri oceľové laná ležiace vedľa seba umožňujú rýchly zostup do údolia.

Pobočky a trasy

 • Kontakt

  Hennesteck

  3212 Schwarzenbachgegend
  AT

 • Verejná doprava
 • Plánovanie trasy pomocou Google

  Plánovač trás Plánovač trás


 • Poloha / mapa
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings