Jochart

Horský vrchol, Vyhliadkový bod

Popis

Jochart sa tiahne 1266 metrov do výšky v blízkosti vrchov Unterberg, ktorý je mimoriadne obľúbený medzi milovníkmi lyžovania, a Reisalpe, ktorý ponúka nádherný výhľad. Hora so ženským titulom sa nachádza v Gutensteinských Alpách neďaleko obce Rohr im Gebirge. Odtiaľto vedie dobre značený turistický chodník priamo na vrchol Jochartu. Jeho krátky hrebeň so strmou severnou stranou je charakteristický zalesnenými oblasťami. Aj vrcholový kríž na najvyššom bode je obklopený lesom. Niektoré čistinky v blízkosti vrcholu však ponúkajú prekvapivo veľkorysý panoramatický výhľad - za vhodného počasia až na Ötscher, Schneeberg a Gesäuse.

Milovníci prírody si môžu oddýchnuť v tichej a stále pomerne málo navštevovanej predalpskej krajine Jochart. Odporúčame vám, aby ste si priniesli vlastné zásoby a turistické vybavenie, pretože na ceste na vrchol sa nenachádzajú žiadne chaty.

Umiestnenie
Gutensteinské Alpy / Viedenské Alpy

Tip na vrcholovú túru
Z verejného parkoviska v Rohr im Gebirge vedie na vrchol najprv červená turistická značka, potom modrá značka. Keďže sa tu nenachádza žiadna chata, odporúčame vlastné zásoby.

Je dobré vedieť: Na svahu Jochartu sa dodnes nachádzajú veľké časti lietadla, ktoré sa zrútilo v roku 1974.

Pobočky a trasy

 • Kontakt

  Rohr im Gebirge

  2663 Rohr im Gebirge
  AT

 • Verejná doprava
 • Plánovanie trasy pomocou Google

  Plánovač trás Plánovač trás


 • Poloha / mapa
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings