Liehovar Mostelleria rodiny Farthoferovcov

Prehliadka prevádzky, Zážitkový svet

Táto prevádzka je vynikajúca...

  • Karta Niederösterreich-CARD

Popis

Lisovňa bola postavená v roku 1874 a dodnes hrdo stojí na námestí v Öhlingu. Manželský pár Doris a Josef Farthoferovci, ktorých nazývajú „muštoví baróni“, starostlivo a s citom pre drahocennú substanciu v roku 2010 zrekonštruovali historické pivnice kultúrnej pamiatky a premenili ich na pálenicu a degustačné priestory.

Pre záujemcov sa tu pravidelne konajú prehliadky a ochutnávky. Prevádzka bola pomenovaná po hruškovom dezertnom víne „Mostello“, chránenej vlastnej kreácii, ktorá je zmesou autochtónnych odrôd hrušiek z regiónu Mostviertel a vlastného hruškového bio destilátu.

V predajni nájdete okrem vína „Mostello“ aj všetky ostatné bio pálenky a likéry vyrábané v liehovare, ako aj regionálne špeciality. Od jesene 2018 má liehovar vlastnú sladovňu na výrobu novej whisky. Doris a Josef Farthoferovci sa koncom roka 2012 zviditeľnili výhrou zlatej medaily v súťaži IWSC (International Wine & Spirit Competition v Londýne) a vytúženej trofeje IWSC pre svoju O-vodku, ktorá sa tak stala najlepšou vodkou na svete. Okrem toho: Ocenenie Mixology Gin Test, 1. miesto pre O-Gin.

Vybavenie

  • Prehliadky so sprievodcom

Vhodnosť

  • vhodné aj pri zlom počasí
Poloha
  • dostupné s verejnými dopravnými prostriedkami

Pobočky a trasy