Ötscher (Gipfel)

Horský vrchol, Vyhliadkový bod

Popis

Dominantou Mostviertelu je 1893 metrov vysoký, impozantný Ötscher. Je to zároveň najvyšší panoramatický vrch v západnej časti Dolného Rakúska. Z vrcholu je dokonca vidieť 1/3 Rakúska.

Lokalita
Mostviertel: Lilienfeld , Scheibbs
Hory: Severné vápencové Alpy, Ybbstalerské Alpy, Lassingalpen (Trimmel)

Objavte Rauhen Kamm prostredníctvom videa.

Na náhornej plošine Ötscher sa nachádza aj 1 849 metrov vysoký Taubenstein a asi dva kilometre juhozápadne od vrcholu Ötscher 1 552 metrov vysoký Kleiner Ötscher.
Horský masív leží v prírodnom parku Ötscher-Tormäuer.

Trasy nahor a okolo Ötscheru
Najpohodlnejší výstup na 1 893 metrov vysoký vrchol je z Lackenhofu dvojsedačkovou lanovkou na hornú stanicu, kde sa nachádza aj dom Ötscherschutzhaus (1 418 m). Na vrchol je to potom ešte asi 1,5 hodiny širokou cestou West-Buckel.

Ďalšie prehliadky:

  • Horská túra Ötscher z Nestelbergsäge na Lackenhof, náročná túra, trvanie cca 5.30 h.
  • Ötscher-Rundwanderweg, turistická trasa, ktorú možno prejsť v siedmich až desiatich etapách. Počas niekoľkých dní tu môžete prejsť celú históriu Ötscheru a jeho okolia. Východiskovým bodom je železničná stanica Laubenbachmühle.
  • Pešia túra z Lackenhofu, centra obce na Schindlhütte, Lackenhof - Ötscherova krápniková jaskyňa - Schindlhütte (momentálne zatvorená!), trvanie cca 3 hod.
  • Trasa Lackenhof - Ötscherschutzhaus - Ötschergipfel, trvanie cca 3,5 hod.

Zima na Ötscheri
V Lackenhofe am Ötscher sa nachádza najznámejšia lyžiarska oblasť v regióne Ötscherland. Z konca dediny vedie dvojsedačková lanovka k domu Ötscherschutzhaus v nadmorskej výške 1 410 m, ktorý je obľúbeným miestom zastávky lyžiarov a turistov aj v zime.
Sneh zaručený od decembra do marca

Okolo Ötscheru
Južne od Ötscheru ležia Ötschergräben. Majestátna vápencová krajina, jaskyne a vodopády ako Mirafall rozbúchajú srdcia turistov.
Prírodný park Ötscher-Tormäuer s nádherným výhľadom na Ötscher, vodopád Treffling alebo kvapľovú jaskyňu Ötscher.
Mnoho ďalších výletných cieľov a tipov v okolí Ötscheru

Pobočky a trasy