Roklina Ysperklamm

Prírodný zážitok

Popis

Roklina Ysperklamm, ktorá bola v roku 1952 vyhlásená za prírodnú pamiatku, očarúva návštevníkov svojím výnimočným prírodným divadlom, ktoré hrá krištáľovo čistá voda stekajúca po vysokých skalách a prechádzajúca cez úzke rokliny, majestátne vodopády a pôsobivé skalné útvary.

Ysperklamm je najväčšou a najzaujímavejšou roklinou v Dolnom Rakúsku a ponúka svojim návštevníkom výnimočný turistický zážitok . Dobre zabezpečené mosty, schody, drevené lávky alebo stupienky uľahčujú približne hodinový výstup po turistickom chodníku Ysperklamm a vedú typickými úzkymi roklinami popri menších a väčších vodopádoch. Tu zažijete burácajúce prírodné divadlo celkom zblízka a na malých miestach s plytkou vodou pozdĺž trasy sa môžete príjemne osviežiť a ochladiť.

Východiskovým bodom túry cez roklinu Ysperklamm je hostinec Forellenhof. Po výstupe k bývalému jazeru „Ödteich“, ktoré bolo určené na splavovanie dreva, prechádzajúc okolo nádhernej súhry prvkov vody, dreva a kameňa si môžete vychutnať výhľad na tichú a pokojnú roklinu. Naspäť dolu zídete buď tou istou cestou, alebo po priamo sa napájajúcom chodníku druidov. Tento vás pozýva preskúmať tajomné zoskupenia skál, ako napríklad „veľká misa“, „sediaci pes“ alebo „kamenný kruh“ (miesto stretnutí druidov).

Ceny

  • Skupiny:
    2,50 EUR
  • Jednotlivci:
    3,50 EUR
  • Deti:
    deti do 6 rokov zdarma | deti od 6 do 15 rokov 2,50 EUR

Pobočky a trasy