Schneeberg

Horský vrchol, Vyhliadkový bod

Popis

So svojimi 2 076 metrami je Schneeberg najvyšším vrchom Dolného Rakúska vo Viedenských Alpách. Spolu so susedným masívom Rax patrí k miestnym horám Viedne. Na vrchol sa dá dostať mimoriadne pohodlne z Puchbergu lanovkou Schneebergbahn v prevedení Salamander. Na zastávke Baumgartner sa oplatí urobiť kulinársku zastávku: tu si môžete vychutnať sladkú špecialitu slávneho Schneeberg-Buchteln.

Z horskej stanice vedie turistická trasa na Klosterwappen - najvyšší bod Schneebergu. Len pár krokov odtiaľto sa nachádza chata Fischerhütte: so svojou polohou vo výške 2 049 metrov nad morom sa považuje za najvyššie položené útočisko v Dolnom Rakúsku. Okrem toho tu hostí privítajú aj mnohé ďalšie chaty a hostince.

Umiestnenie
Viedenské Alpy

Športové tipy pre Schneeberg
Najvyšší vrch Dolného Rakúska je mimoriadne všestranný. Dá sa prejsť po trasách od ľahkých až po náročné - alebo ho zdolať a obísť. Obľúbeným východiskovým bodom túr je chata Edelweiss. Horskí cyklisti obchádzajú celú kotlinu na trase Schneeberg. Pre bežcov a nordic walkerov je ideálna malebná bežecká trasa Puchberg am Schneeberg.

Pobočky a trasy

 • Kontakt

  Schneeberg

  2734 Puchberg am Schneeberg
  AT

 • Verejná doprava
 • Plánovanie trasy pomocou Google

  Plánovač trás Plánovač trás


 • Poloha / mapa
  To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings