Schneebergbahn

Lanovka / sedačková lanovka

Táto prevádzka je vynikajúca...

  • Top výletný cieľ
  • Partner kvality Dolného Rakúska
  • Karta Niederösterreich-CARD

Popis

Pohodlná jazda vlakom z Puchbergu hore na Schneeberg: Vo veselom salamandrovom dizajne sa vinie kultová zubačka Schneebergbahn krajinou kvitnúcich horských lúk a voňavých ihličnatých lesov. Takto dovezie svojich veľkých a malých hostí na najvyššiu horu Dolného Rakúska - bezpečne, pohodlne a len za 40 minút.

Pôvodná zubačka fučala prvýkrát z Puchbergu na vrchol v roku 1897. Moderné motorové vozne Salamander boli do života uvedené o sto rokov neskôr: Od roku 1999 charakterizujú škvrnité vlaky idylické scenérie Viedenských Álp. Odvtedy došla zubačka Schneebergbahn do svojho cieľa, do bezbariérovej stanice horskej železnice Hochschneeberg v nadmorskej výške 1 800 metrov, už nespočetne mnoho krát. Odtiaľ môžete pokračovať nádhernými pešími túrami pre celú rodinu. Neskôr sa spoľahlivá zubačka Salamander vráti do údolia.

Medzitým sladké občerstvenie - na zastávke horskej železnice Salamander

Veľmi príjemná medizastávka plná pôžitkov je možná pri zastávke Baumgartner. Tu sa podávajú vychýrené buchty Schneeberg-Buchteln: sladká špecialita z kysnutého cesta s lekvárovou náplňou.

Tip: Na webovej stránke Schneebergbahn si môžete cestovné lístky pre jazdu na vrchol a jazdu do údolia zakúpiť a vytlačiť celkom pohodlne už doma.

Ceny

Vybavenie

  • Prehliadky so sprievodcom

Pobočky a trasy