Steingiganten am Wachtstein

Horský vrchol, Prírodný zážitok, Vyhliadkový bod

Popis

Wachtstein je 958 metrov vysoký vrch vo Waldvierteli. Jeho vrchol sa celý skladá z obrovských žulových blokov, kamenných obrov, a je prístupný z dvoch strán. Každý z týchto jedinečných kamenných obrov z tmavej žuly má svoju vlastnú históriu a legendu.

Poloha: Stredný Waldviertel, Zwettl, Bad Traunstein

Jeho vrcholová skala je najvyššia v širokom okolí. Vedie k nej zabezpečená cesta, z ktorej môžete bezpečne vyskočiť na hornú plošinu. Z vyhliadkovej plošiny vo výške 958 metrov nad morom je za jasného počasia výhľad až na Schneeberg a ďaleko do Mühlviertelu.

Pod Wachtsteinom sa nachádza obec Bad Traunstein. Wachtstein je obľúbeným výletným miestom a centrom mnohých festivalov.

Trasy na Wachtsteine a v jeho okolí

  • Nenáročnou túrou je Stein-Gigantenweg č. 51, tematická okružná trasa, ktorá vedie okolo fascinujúcich kamenných útvarov na vrchol. Východiskovým bodom tejto približne 1,5-hodinovej túry je parkovisko VS Bad Traunstein.
  • Okolo Wachtsteinu vedie aj trasa na horskom bicykli. Východiskový bod trasy Wachtstein je od kúpaliska Bad Traunstein. Stredne náročná trasa. (Trvanie približne 3:10 h)

Tipy v oblasti

Pobočky a trasy