Stift Neukloster

Kláštor/opátstvo, Kostol

Popis

Neukloster vo Wiener Neustadt bol založený cisárom Fridrichom III. v roku 1444. Od roku 1882 patrí k opátstvu Heiligenkreuz a je priorátom so siedmimi mníchmi a zároveň kvitnúcou mestskou farnosťou. K Neuklosteru patrí aj divadlo, kde sa pravidelne ponúkajú rôznorodé predstavenia.

Neukloster disponuje takzvanou "Kunst- und Wunderkammer", kde sú prezentované rôzne objekty, ktoré predstavujú obraz sveta v malom. Takéto poklady boli v celej Európe prítomné na kniežacich dvoroch a v kláštoroch, rovnako ako v opátstve Neukloster.
Sbierka zahŕňa nielen nádherné predmety z umeleckej komory, ale aj jedinečné pamiatky na historické udalosti: približne 4700 jednotlivých predmetov, z toho 1000 objektov z umeleckej komory, 200 obrazov a 3500 kameňov a lastúr. Väčšina zbierok bola získaná vo zlatom období kláštora medzi rokmi 1740 a 1801.
Jedná sa teda o dôležitý dokument barokového zbierania v 18. storočí a histórie kláštora. Okrem toho je zbierka cenným kultúrnym a prírodovedným dedičstvom regiónu a Dolného Rakúska.

Refektár a nádherná knižnica ponúkajú premiéru. Obe ešte nikdy neboli verejnosti prístupné a preto neboli nikdy vystavené škodlivým vplyvom príliš veľkého počtu návštevníkov.

Hrob Eleonóry Portugalskej, matky Maximiliána I., je tiež možné vidieť v opátstve Neukloster v rámci prehliadky.

Všetky prehliadky nájdete v prehľade na webovej stránke: https://tourismus.wiener-neustadt.at

Pobočky a trasy