Vínna ulička „Oagossn“ vo Falkensteine

Pivničná ulička

Popis

Dobre zachovaná, neobyčajne pestrá a rušná vínna ulička s názvom „Oagossn“: Je tiež sídlom falkensteinského vinárskeho súdu, ktorý je už od stredoveku zárukou kvality falkensteinských vín. Na vínnej uličke vo Falkensteine na vás čakajú viechy, dvere do pivníc otvorené dokorán a tiež reštaurácia. Miestni obyvatelia aj turisti s obľubou navštevujú rôzne vinárske slávnosti a podujatia, ako sú falkensteinský beh „Berggerichtslauf“, vinárska slávnosť „Wein-Kunst-Kultur“ (víno-umenie-kultúra) či krst vína.

Prehliadky vínnej uličky so sprievodcom sa konajú od začiatku apríla do konca októbra každú stredu o 16:00 hod., miestom stretnutia je stará lisovňa pri pivnici „Gmoakeller“. Ďalšie prehliadky sú k dispozícii pre skupiny 8 a viac osôb kedykoľvek po predchádzajúcej tel. dohode na čísle +43 (0)664/73 43 90 92.

Združenie FalkArt preukázalo „odvahu zaplniť medzery“: Opustené rady pivníc boli naplnené životom a umením. Na počesť „Oagossn“ (vaječnej uličky) bolo na nej nainštalované umelecké dielo – „Vajce“ – od renomovanej umelkyne Sabiny Müller-Funkovej: Sklenené vajce zrkadlí na svojich plochách vínnu uličku, a ak sa odhodláte, môžete sa skvele pohrať s tvarom vajca a okolím na sklách a medzi nimi!

Na konci vínnej uličky vznikla výnimočná rarita: Pivničné múzeum s mottom „Tak to bolo za starých čias“ (prehliadka po predchádzajúcej tel. dohode).

Ukážková pivnica „Ponorenie sa do tajomného sveta vína“: Pivničná chodba – staré drevené sudy – pivničná huba – vínový kameň – film o práci i radostiach vinára počas celého roka, otvorené denne od konca marca do konca októbra od 9:00 do 18:00 hod., možnosť zakúpenia vína.

Cez vínnu uličku vedie aj vínny turistický park s názvom „Sokolí let“ so svojimi tematickými turistickými chodníkmi: Kovové krídla posadené na vápencových skalách sú potlačené príbehmi a rozprávaniami sokola, ktoré sú prostredníctvom smartfónu dostupné aj v angličtine a češtine!

Vybavenie

 • Prehliadky so sprievodcom
 • Detské ihrisko pod holým nebom
 • regionálne produkty dostupné
 • Reštaurácia v dome
 • WC
 • nabíjacia stanica pre elektrické vozidlá

Prehliadka vínnej uličky „Oagossn“
Každú sobotu od apríla do októbra bez nutnosti registrácie a každú stredu od apríla do októbra s registráciou vopred na tel. čísle +43 664 122 64 85 – miesto stretnutia: stará lisovňa vo vínnej uličke o 16:00 hod.

Exkluzívna prehliadka so sprievodcom „Život s viničom“
Sokol rozpráva o živote vo vinárskom kraji: Videl tvrdú prácu, vládu pánov, silu zákona, slávnosti i bezradnosť. Vo vinohrade sa stretnete s vinárom, ktorý vám porozpráva o svojom víne a práci a vychutnáte si pôžitok z vína na čerstvom vzduchu. Sokol zakončí prehliadku príbehmi z vínnej uličky „Oagossn“ a návštevou viechy.
18,00 EUR/osoba

Exkluzívna prehliadka so sprievodcom „Bohaté dedičstvo starobylej kultúrnej krajiny“
Bohatá kultúrna krajina, ktorú formovali lovci mamutov, pravekí roľníci z doby kamennej a novodobí vinohradníci a poľnohospodári. Uprostred rozľahlej krajiny si doprajete príjemné občerstvenie, vypočujete si príbehy a vychutnáte plody zeme. Sokol vás zavedie na nádherné miesta, ukáže vám pôsobivé výhľady a nakoniec vás nechá stráviť príjemné chvíle v jednej z falkensteinských viech.
18,00 EUR/osoba

Exkluzívne prehliadky so sprievodcom si môžete kedykoľvek rezervovať pre skupiny od 8 osôb, s registráciou vopred na tel. čísle +43 664 1226485 alebo na info@falkenflug.at

Vhodnosť

 • vhodné pre vozíčkarov
 • Psi povolené
 • vhodné pre kočíky
 • WC vhodné pre invalidný vozík
Hovoríme po …
 • nemčina

Pobočky a trasy