Traisentalská cyklotrasa

Top cyklistická trasa od Traismauer do Mariazell

To view this content, you need to accept our Cookies. Change Cookie Settings
Plné zobrazenie
Výškový profil

107,13 km dĺžka

Údaje o túre
 • Náročnosť: stredné
 • Trasa: 107,13 km
 • Stúpanie: 959 Hm
 • Zostup: 277 Hm
 • Trvanie: 7:30 h
 • Najnižší bod: 187 m
 • Najvyšší bod: 1.010 m
Vlastnosti
 • etapové trasa
 • možnosť občerstvenia
 • dostupnosť vlakom a autobusom
 • vhodné pre rodiny s deťmi
 • kultúra / história

Detaily pre: Traisentalská cyklotrasa

Krátky opis

Traisentalská cyklotrasa (Traisental-Radweg) patrí k najobľúbenejším cyklotrasám v celom Dolnom Rakúsku. Rodinná a pútnická cyklotrasa vedie z obce Traismauer cez región Traisental-Donauland a cez St. Pölten, Lilienfeld a St. Aegyd am Neuwalde až do Mariazellu.

 

Opis

Pozdĺž trasy vás okúzli pestrá krajina regiónu Mostviertel: Jemné až divoké prvky, mierne kopce južne od Dunaja až impozantný svet vrcholov Mostviertelských Álp.

Traisentalskú cyklotrasu obľubujú rodiny s deťmi a rekreační cyklisti, najmä v smere jazdy k Dunaju. Majú na to niekoľko dôvodov: Z Kernhofu, resp. z obce St. Aegyd sa tiahne pohodlná trasa postupujúca mierne z kopca popri rieke Traisen. Tu sa zas a znova ponúkajú miesta na oddych a osvieženie. Kto nechce prejsť celú trasu naraz, ten sa môže k jednotlivým etapám prepraviť autobusom alebo vlakom. Medzi Kernhofom a obcou St. Pölten premáva cyklobus. Z Lilienfeldu premáva železničné spojenie do mesta St. Pölten. DÔLEŽITÉ: Úsek medzi Mariazellom a Kernhofom je trochu namáhavý. Cesta na Gscheid je strmá a má veľa zákrut. Preto tento úsek odporúčame rodinám s malými deťmi len v obmedzenej podobe.

Traisentalská cyklotrasa ponúka tri úseky ideálne pre rodiny:

· Rodinná túra cez St. Pölten k štvrti Landhausviertel, jazerám Viehofner Seen a k vyhliadkovej veži

· Rodinná túra z obce St. Aegyd do Kernhofu k Ťaviemu divadlu, kde sa nachádza biela ZOO Kernhof, a k jazdeckej farme Maho

· Rodinná túra po bývalej železničnej trati v smere do obce Türnitz

 

Počiatočný bod túry

Traismauer

Cieľový bod túry

Mariazell

Opis trasy Traisentalská cyklotrasa

Traisentalská cyklotrasa patrí k najobľúbenejším cyklotrasám v regióne Mostviertel z viacerých dôvodov. Hravé zmeny okolitej krajiny sú očarujúce, okrem toho sa trasa tiahne pekne rovno do hornej časti údolia Traisental a má asfaltovú úpravu. Značenie je nové a dobre viditeľné. Od Dunaja po Hohenberg trasa stúpa sotva badateľne, potom sa mierne zvyšuje až po Kernhof. Naozaj náročný úsek predstavujú kvôli strmosti 4 kilometre vedúce od Kernhofu na Gscheid (970 m). Potom nasledujú ďalšie dva, asi 2-kilometrové stredne náročné stúpania, raz po priesmyku Gscheid a raz tesne pred Mariazellom.  Po Lilienfeld je cyklotrasa spojená so železničnou sieťou ÖBB. Počas letných prázdnin premáva denne (v máji, júni a septembri cez víkend a sviatky) cyklobus zo St. Pöltenu do Kernhofu. Na spiatočnej ceste z Mariazellu do St. Pöltenu sa cyklistom ponúka Mariazellská železnica.

 

Príchod

Príjazd do St. Pöltenu je možný zo západnej diaľnice (A1), výjazd na Traismauer po S33 a S1.

 

Parkovanie

Zum Parken am Traisental-Radweg gibt es mehrere Möglichkeiten.

Cyklobus: Cyklobus (Radtramper) premáva od mája do septembra cez soboty, nedele a sviatky, počas dolnorakúskych prázdnin dokonca denne medzi obcou St. Pölten a Kernhofom. Viac informácií nájdete na www.traisentalradweg.at.

Mariazellská železnica:

Mariazellská železnica vás prevezie tam alebo späť medzi St. Pöltenom a Mariazellom. Viac informácií nájdete na www.traisentalradweg.at alebo na www.noevog.at.

 

Ďalšie informácie / odkazy

Mostviertel Tourismus GmbH

Töpperschloss Neubruck, Neubruck 2/10

AT-3283 Scheibbs

(T) +43/7482/204 44 E office@mostviertel.at  www.traisentalradweg.at

 

Vybavenie

Touring bikes, mountain bikes or city bikes are recommended. Racing bikes can also be used on the path, which is asphalted throughout (please ensure you cycle at an appropriate speed!).

Mapa doporučená

Brožúra „Traisentalská cyklotrasa“ je dostupná na stránke Mostviertel Tourismus na adrese: www.traisentalradweg.at/prospektebestellen

 

Tip autora

The Traisen Valley Cycle Trail can be booked as a package: Idyllic Traisen Valley Cycle Trail

Viac zájazdov okolo východiskového bodu