Deň 4

Letná túra. Na love najlepšej fotografie vo Viedenských Alpách.

Hľadá sa: Najkrajší motív pohľadnice! Na štvrtý deň sa tímy vydajú po stopách veľkých letných návštevníkov Viedenských Álp. 4 tímy, 4 lokality – kto urobí najkrajšiu fotografiu na pohľadnicu, je víťazom dňa!

Výzva

Našim účastníkom to až tak neuľahčíme: Každý tím dostane iné miesto, ale všetci majú rovnaký cieľ – urobiť perfektnú fotografiu na pohľadnicu. Účastníci sa počas lovu pohybujú po chodníkoch, ktoré už vyšliapali slávni básnici a myslitelia, architekti a korunované hlavy. Medzi nimi aj: Sigmund Freud, Arthur Schnitzler, Adolf Loos, Carl von Ghega alebo arcivojvoda Karl Ludwig – letní návštevníci, ako ich tu v Dolnom Rakúsku nazývajú. K najzaujímavejším miestam patrí Rax, Semmering, Semmeringská železnica zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO a zámok Wartholz. Nezabudnite na kreativitu a kvalitu, lovecká sezóna začína!

Miesto

Iba hodinu jazdy autom od Viedne sa ešte raz ukazujú Viedenské Alpy v celej svojej nádhere a ponúkajú dostatok vysokohorského terénu. V lete sú obľúbeným turistickým regiónom a kvôli nádhernej alpskej panoráme sa tiež nazývajú „rajom pohľadov“. Tento horský svet južne od Viedne sa však po idylickom babom lete pestrých farieb mení na zimný raj s najväčším územím na nočné lyžovanie v celej Európe!