Semmering

Semmering se nazývá „Kouzelnou horou“ zcela oprávněně. Velkolepými stezkami nadchne skutečně všechny – od vyznavačů turistiky až po milovníky horských kol.

Semmering se železnicí Semmeringbahn, památkou UNESCO, a se svými velkolepými vyhlídkami okouzlí příznivce turistiky i jízdy na horských kolech stejnou mírou, proto ho nejenom obyvatelé Dolního Rakouska nazývají láskyplně „Zauberberg“ (Kouzelná hora).

Vlakom až na čarovný vrch
Semmerinský priesmyk je so svojou nadmorskou výškou 950 m domovom semmerinskej železnice, jedinečného svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, ktorá je úplne prvou horskou železnicou v Európe. Úžasné výhľady si výletníci, turisti a horskí cyklisti môžu vychutnať nielen zo železničných vozňov, ale krásnu horskú kulisu môžu obdivovať aj z 8-miestnej kabínovej lanovky.

O výhľadoch a odchodoch
U turistov je mimoriadne obľúbený tzv. „20-šilingový pohľad“ cez pozorovacie zariadenie Wiener Alpen Viewer. Niet divu, keďže odkrýva jedinečnú panorámu na viadukt „Kalte Rinne“, ktorý bol kedysi vyobrazený na 20-šilingovej bankovke. Horskí cyklisti zase básnia o cyklistickom parku Semmering, ktorý ponúka trasu nadol, dve trasy typu freeride a trasu pre rodiny.

Turistika na koľajniciach
Pozdĺž cesty, ktorou vedú koľajnice semmerinskej železnice, je turistika mimoriadne bohatá na panorámy. Po ceste môžete na železničnom turistickom chodníku naraziť na množstvo vyhliadkových miest s jedinečnými pohľadmi do prírody, vďaka čomu pochopíte, prečo sa Semmering nazýva čarovným vrchom.

Náš tip: Navštívte nové informačné centrum semmerinských železníc.