Rax

Chutne, krásne a zároveň jedinečne: Keď k túre patrí aj oddych, môže ísť iba o kulinárske chatové posedenia na pohorí Rax.

Pohorie Rax je známe nielen svojou krásnou panorámou, ale aj príjemnou turistikou a chatovými posedeniami. Medzi regionálne dobroty tu patria šťavnaté múčniky a chutná drienková šťava. Niet divu, že takmer všetci na vrchu aj prenocujú.

Audiencia u kráľa

Vďaka 1. rakúskej lanovke bol vrch Raxalpe so svojou nadmorskou výškou 2 007 m už v roku 1926 obľúbeným výletným cieľom. Mimo bežného dňa sa tu tak ako kedysi dá aj dnes vychutnávať príroda mimoriadne pokojným spôsobom. Pohorie Rax je známe predovšetkým svojimi mnohými skvelými chatami, ktoré pozývajú na oddych a prenocovanie.

Od občerstvenia k panoramatickej káve

Aj tu je cieľom samotná cesta – avšak tá z chaty na chatu. Naše chatové tipy: Tradičná chata Ottohaus s voňavou alpskou záhradou s rozlohou 4 000 m2 a pohľadnicovým výhľadom, ako aj tradično-moderná chata Naturfreundehaus Knofeleben, víťazka Chatovej voľby 2014, s útulnou panoramatickou krčmičkou a vynikajúcim občerstvením.

Chatové posedenia deluxe

Výstup začína pohodlne lanovkou Raxseilbahn, ktorá vás vyvezie priamo k prvej chatovej zastávke. V Raxalpskom horskom penzióne na vás čakajú útulné ležadlá na slnečnej terase, kde si môžete naplánovať príjemné chatové posedenia. Ďalej sa potom ide po rozmanitých cestičkách, popri strmých skalnatých stenách a po zelených lúkach až k tradičným kulinárskym vrcholom.

Lanovka Rax