Hochkar

Tam, kde turisti a zimní športovci skáču vzduchom, tam pozývajú rozmanité túry na nadzemné, ako aj podzemné objavovanie. Skutočná nutnosť pre dobrodruhov.

Zažite Hochkar zo všetkých strán: Navrchu si vychutnajte fantastický výhľad, kým dole zrelaxujete po napínavej turistickej alebo raftingovej túre v soľnom kúpeli. Vnútri čakajú na odvážnych objaviteľov jedinečné kvapľové jaskyne.

Výšky a hĺbky bohaté na výhľady
Hochkar je so svojimi 1 808 m nad morom najvyšším bodom Göstlinských Álp, a tým pádom perfektným výletným cieľom pre turistov a zimných športovcov. Zotaviť sa tu možno na pohodlných moderných ležadlách typu Enzo v Göstlingu alebo v stredisku JUFA Hochkar Sport Resort, potom si môžete vychutnať na vyhliadke Skywalk dychberúci 360° výhľad na celý región.

Nezabudnuteľné napínavé či oddychové momenty
Od športového raftingu po prírodné divadlo na návšteve kvapľovej jaskyne. Dobrodruhovia si tu prídu na svoje. Pokojnejšie to už bude v ybbstalskom soľnom kúpeli, napínavé zase v Zážitkovom svete Mendlingtal, kde možno putovať po stopách dreva. V zime vymeníte turistické topánky za snowboard alebo lyže, aby ste preskúmali najvyššie položené zimné športové centrum Rakúska.

Nadzemné a podzemné turistické chodníky
V prekrásnom Mendlingtale turisti nevychádzajú z údivu. Rozmanité trasy vedú cez šťavnaté pasienky, vyhĺbené jaskynné systémy a fantastické kvapľové útvary, ktorých strmé skalnaté formácie preskúšajú aj skúsených turistov. Náš tip: Vrchoviskové rašelinisko Hochmoor Leckermoos s pestrým svetom rastlín a živočíchov.