Schneeberg, © Wiener Alpen / Franz Zwickl

Turista a útok na vrchol: Leto na horách Dolného Rakúska

Pre alpinistov, víkendových výletníkov, turistov a všetkých, ktorí sa nimi chcú stať.

Popri útulných chatách, malebných krajinkách a jedinečných panorámach: Dolnorakúske turistické vrchy by ste si nemali nechať ujsť.

Pre každého turistu ten správny kopec
Prehliadkové etapy pre rodiny, rozsiahle a náročné túry pre profíkov: Dolnorakúske hory pre každého nájdu ten správny turistický chodník. V regióne Mostviertel a Viedenskom alpskom oblúku sú túry uprostred voňavých bylín, hustých ihličnatých lesov a šťavnatých lúk, mimoriadne krásne.

Ako doma v 1 000 metroch nad morom
Na oddýchnutie či prenocovanie vás pozýva množstvo útulných no moderných horských chát s vynikajúcou kuchyňou a nádhernými výhľadmi. Aké krásne to tam hore skutočne je, zistíte, až keď sa tam sami vyberiete. Preto sme pre vás zostavili najlepšie letné horské ponuky.

 

Hory v Dolnom Rakúsku

Schneeberg, © Lois Lammerhuber

Schneeberg

Najvyšší dolnorakúsky vrch nadchýna v rovnakej miere rodiny, ako aj skúsených turistov. Niet divu, veď ponúka pre každý alpský stupeň náročnosti tú…

Prečítajte si viac
Pohľad na Ottohaus, Rax, © Robert Herbst

Rax

Chutne, krásne a zároveň jedinečne: Keď k túre patrí aj oddych, môže ísť iba o kulinárske chatové posedenia na pohorí Rax.

Prečítajte si viac
Semmering, © Franz Zwickl

Semmering

Semmering se nazývá „Kouzelnou horou“ zcela oprávněně. Velkolepými stezkami nadchne skutečně všechny – od vyznavačů turistiky až po milovníky horských…

Prečítajte si viac
Hochkar, © weinfranz.at

Hochkar

Tam, kde turisti a zimní športovci skáču vzduchom, tam pozývajú rozmanité túry na nadzemné, ako aj podzemné objavovanie. Skutočná nutnosť pre…

Prečítajte si viac
Wechsel, © Franz Zwickl

Wechsel

Wechsel prináša do bežného dňa zmenu. Okrem turistiky a lezenia sa tu možno rýchlo stať dobrodruhom a objaviteľom prírody.

Prečítajte si viac