Hut

Hutwisch tvorí vrchol pohoria Bucklige Welt. Vďaka upokojujúcej prírode a príjemným chodníkom tu počas prechádzky ľahko odbúrate únavu bežného dňa.

Turistika na Hutwische má v sebe niečo veľmi liečivé. Na ceste naprieč malebnou krajinou hodíte starosti bežného dňa za hlavu, zatiaľ čo si nanovo usporiadate myšlienky a jednoducho si budete vychutnávať dané okamihy. Najlepšie v jednej z vynikajúcich chát.

Oddych pre zmysly
Neďaleko idylického kúpeľného mesta Bad Schönau na vás čaká najvyššia vyvýšenina pohoria Bucklige Welt, vrch Hutwisch. Vo výške 896 metrov a po vyšliapaní 104 schodov odmení rozhľadňa turistov fantastickým pohľadom na malebnú krajinu a pozve vás na krátke zastavenie a nadýchnutie sa. Tu si možno skutočne poriadne vychutnať moment „tu a teraz“.

Preč zo všedného dňa a nahor na kopec
Je jedno či pešo, na bicykli alebo elektrickom bicykli: Množstvo kopcov regiónu vás pozýva, aby ste ich zažili a vychutnali si ich. Tu ide o aktívne spomalenie hektického života, ktoré určite dosiahnete na jednom z mnohých turistických chodníkov, v impozantných opevnených kostoloch, hradoch opradených povesťami či jedinečných skanzenoch.

7,8 kilometra dlhý pôžitok
Návštevníci môžu región preskúmavať a vychutnávať si ho vďaka mnohým pôžitkárskym turistickým chodníkom. Náš turistický tip: Túra z Kirchschlagu na Hutwisch, ktorej vrchol sa nachádza na rozhľadni. Tu možno po príjemnej túre zrelaxovať pri úžasnom pohľade na horu Schneeberg a zrak nechať zablúdiť ďalej do krajiny až k Neziderskému jazeru.