Mosty a viadukty

Svetové kultúrne dedičstvo UNESCO – Semmerinská železnica: Cestou na juh zažijete históriu železníc.

Semmerinská železnica premáva na trase 41 kilometrov: Svetové dedičstvo UNESCO vedie z Dolného Rakúska do Štajerska cez tunely a mosty v skalách. A spoľahlivo priváža cestujúcich k strediskám turistiky a zimných športov.

Ako prvá horská železnica s normálnym rozchodom na svete sa Semmerinská železnica v roku 1854 zapísala do dejín železníc: Vtedy sa uskutočnila prvá jazda z Gloggnitzu do Mürzzuschlagu. V roku 1998 bola zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Dodnes vozí návštevníkov do turistických oblastí a na zjazdovky vo Viedenských Alpách.

Jazda cez 100 mostov

Železničná trať, ktorej staviteľom je Carl Ritter von Ghega, spája juh Dolného Rakúska so Štajerskom. Nie náhodou je považovaná za míľnik v dejinách inžinierskeho umenia: Na 41-kilometrovej trase Semmerinskej železnice leží množstvo tunelov a viaduktov. Vedie po viac ako 100 mostoch. Poľahky zvláda aj tie najužšie zákruty a najstrmšie stúpania.

Horskou železnicou na horské pastviny aj zjazdovky

Na miestach, kde kedysi trávila letné mesiace vznešená viedenská spoločnosť, dnes cestujú horskou železnicou turisti a športovci. Semmering po celý rok láka turistov a výletníkov svojím čistým horským vzduchom a krásnymi výhľadmi. A v zime zase ponúka tie najlepšie zjazdovky na lyžovanie a snowboardovanie.