Naše najlepšie tipy na jeseň a jesenné prázdniny

Čaká na vás vzrušujúca jeseň!

Dolné Rakúsko ponúka aj na jeseň nespočetne veľa možností na skvelé výlety s celou rodinou! Rodičia ani deti sa zaručene nebudú nudiť! A niečo zaujímavé sa určite nájde aj pre starých rodičov.

Hurá do regiónu Mostviertel!

Posledná šanca pre vášnivých horolezcov! Sezóna sa pre mnohé lanovky a výletné ciele končí koncom októbra alebo začiatkom novembra. Takže ak chcete stihnúť zažiť napríklad stredisko Gemeindealpe Mitterbach (otvorené do 2. novembra) alebo dráhu Zipline Annaberg (do 13. septembra denne, od 18. septembra do 18. októbra od piatka do nedele a od 23. do 31. októbra denne) ešte na jeseň, musíte sa poponáhľať! Tip: S kartou Wilde Wunder Card môžete vyskúšať množstvo atrakcií v regióne Mostviertel úplne zadarmo. Aj zážitkový svet v údolí Mendlingtal je otvorený každý deň ešte do 31. októbra. Bielu zoo a ťavie divadlo v Kernhofe môžete taktiež navštíviť denne až do 1. novembra. Celoročná sánkarská dráha Eibl-Jet v obci Türnitz je v prevádzke od 7. septembra do 1. novembra od piatka do nedele a počas sviatkov a dní pracovného pokoja.

Niektoré výletné ciele môžete navštíviť počas celého roka, ako napríklad roklinu Erlaufschlucht, zoopark mesta Haag alebo „klasiku medzi interiérovými výletnými cieľmi“, ako sú zážitkové svety Haubiversum, MostBirnHaus, Dolnorakúske múzeum alebo soľné kúpele Ybbstaler Solebad.

Hurá do regiónu Weinviertel!

Región Leiser Berge, ktorý je ako stvorený pre rodiny s deťmi, je aj na jeseň skvelým tipom na výlet. Uprostred regiónu Weinviertel leží prírodná rezervácia Leiser Berge s rozlohou približne 4000 hektárov, ktorá ponúka zážitky a relax v prírode pre celú rodinu.

Na mnohých výletných cieľoch v regióne na vás čaká množstvo zábavy, dobrodružstiev a akcie. Buschberg, najvyšší vrch regiónu Weinviertel, čaká, kým ho objavíte. Na Weinviertelskej drezine si môžete vychutnať jazdu z Ernstbrunnu do Asparnu po koľajniciach. Top odporúčaním pre návštevu v Ernstbrunne je obora Ernstbrunn s centrom pre výskum vlkov. Pre milovníkov zvierat je skutočným rajom zábavný park Alpaka Freizeitpark v obci Oberkreuzstetten. V múzeu MAMUZ Asparn an der Zaya môžete až do 22. novembra navštíviť špeciálnu výstavu „POZOR STAVENISKO. Budovanie a bývanie v stredoveku“. Pre rodiny, ktoré milujú turistiku, odporúčame Weinviertelské „stretnutie na vrchole“. Ak uprednostňujete objavovanie krajiny na dvoch kolesách, môžete sa vydať po vínnej cyklotrase Blauburger.

Hurá do dunajského regiónu!

Aj tento región ponúka na jeseň rozmanité možnosti. Na zrúcanine Aggstein môžete až do 31. októbra pri dobrodružnej hre objavovať zrúcaniny hradu a vydať sa po stopách dávnych rytierov. Rodinný park Hubhof je otvorený v septembri a októbri počas víkendov a sviatkov a svojimi zážitkovými svetmi nadchýna veľkých aj malých návštevníkov. 

Hurá do regiónu Waldviertel!

Vydajte sa ešte do 29. novembra na prieskumnú cestu po regióne Waldviertel Waldviertelskou železnicou! Tip: Každú stredu sa koná jazda nostalgickým vlakom s dieselovou lokomotívou so špeciálnym detským vagónom. Povinnou zastávkou pre všetkých milovníkov zvierat je medvedí les Arbesbach. Roztomilé medvede môžete navštíviť ešte do 1. novembra, skôr než sa odoberú na zimný spánok.

Za pekného počasia odporúčame turistiku po zážitkovom turistickom chodníku Nebelstein. Až do 1. novembra má pre malých aj veľkých objaviteľov otvorené svoje brány jedinečná zážitková výstava Sonnenwelt Großschönau, na ktorej sa môžu dozvedieť viac o ochrane klímy a zdrojov. Otvorené pre vás po celý rok a vhodné aj v prípade nepriaznivého počasia sú napríklad prevádzky KRISTALLIUM glas.erleben v obci Hirschenwies, Svet ametystov v Maissau a zážitkový svet SONNENTOR v Sprögnitzi.

Hurá do Viedenských Álp!

Mimoriadne veľkému záujmu medzi rodinami s deťmi sa teší zážitková aréna St. Corona am Wechsel, ktorá je skutočným rajom outdoorových aktivít. Čaká tu na vás 24 zastávok v parku motorických zručností, mini bikepark a samozrejme, rýchla letná sánkarská dráha Corona Coaster. Zaujímavá pre deti je tiež napríklad prírodná rezervácia Hohe Wand, Puchiho svet v obci Puchberg am Schneeberg a lezecký park Hamari v Mönichkirchene.

Hurá do Viedenského lesa!

Obzvlášť vhodným výletným cieľom pre rodiny je údolie Triestingtal. Náš tip: Vydajte sa na túru po zážitkovom chodníku Peilstein. Divoké dobrodružstvo pre celú rodinu na vás čaká na novom zážitkovom chodníku netopierov, ktorý vedie k opusteným jaskyniam. Vydajte sa na výlet s lamami!