Weinviertelská drezina Ernstbrunn – Asparn

Nostalgická jazda/zážitkový vlak

Popis

Cestujte cyklodrezinou cez prírodnú rezerváciu Leiser Berge – po prvej drezinovej trati v Dolnom Rakúsku!

Po nepoužívanej železničnej trati medzi obcami Ernstbrunn a Asparn an der Zaya sa veziete na drezine nádhernou krajinou prírodnej rezervácie Leiser Berge.
Približne 12-kilometrová trasa vedie popri krásnych lúkach a poliach, miernymi kopcami a tienistými lesmi.

 • Celodenná jazda:

Jazda začína doobeda z Ernstbrunnu k odpočívadlu Draisinenalm Grafensulz. Cesta pokračuje svižne z kopca na železničnú stanicu Asparn. Tu môžete čerpať sily a oddychovať pod vysokými gaštanmi až do spiatočnej cesty. Popoludní sa rodičia a deti vrátia drezinou naspäť do Ernstbrunnu.

 • Poldenná jazda:

Dopoludňajšia jazda
Doobeda sa rodiny odvezú drezinou z Ernstbrunnu do Asparnu. Tu môžu navštíviť múzeum MAMUZ. Spiatočná cesta do Ernstbrunnu: V sobotu autobusom prírodnej rezervácie o 12.30 a 15.35 hod. zo železničnej stanice Asparn alebo každý deň taxíkom

Popoludňajšia jazda
Popoludní môžete buď vyšliapať z Asparnu k odpočívadlu Draisinenalm, urobiť si tu príjemnú prestávku a potom sa rezkým tempom vrátiť do Asparnu – alebo sa od odpočívadla Draisinenalm znovu odviezť do Ernstbrunnu.

Pre skupiny a teraz aj pre školské a mládežnícke skupiny sú k dispozícii špeciálne ponuky!

Dreziny v prírodnej rezervácii Leiser Berge sú štvormiestne. Je možné spojiť dokopy až tri dreziny, na ktorých sa môže spolu odviezť až 12 osôb. Deti je možné zaistiť na stredných sedadlách pásmi a pre tých najmenších je možné použiť detskú autosedačku, ktorá sa pripevní k drezine.

Tí, ktorí uprednostňujú pohodlnú jazdu, môžu výstup do kopca z Asparnu do Grafensulzu absolvovať pohodlne taxíkom na koľajniciach a pokračovať dolu do Ernstbrunnu alebo sa rýchlo zviezť po takmer 5-kilometrovej trase smerom dolu do Asparnu.

V blízkosti sa nachádzajú ďalšie zaujímavé výletné ciele, ktoré sa oplatí navštíviť pred alebo po jazde na drezine: Nostalgický expres Leiser Berge (ideálny pre príchod v sobotu), taxík na koľajniciach „Zayataler Schienentaxi“, múzeum MAMUZ na zámku Asparn (5 minút chôdze od železničnej stanice), obora Ernstbrunn, múzeum školstva Michelstetten, turistika na vrch Buschberg,…

Autom sa z Viedne k Weinviertelskej drezine dostanete asi za 30 minút.

Zastávka Ernstbrunn: Oproti námestiu Rübenplatz neďaleko miestnej časti Thomasl
Zastávka Asparn/Zaya: Železničná stanica Asparn, koľaj 8

Odchod z Ernstbrunnu od 9.30 – 11.00 hod.
Odchod z Asparnu od 13.30 – 14.10 hod.

Na železničnej stanici Asparn je predajňa s nápojmi a zmrzlinou.

Dodatočné vybavenie pre rodiny s deťmi a skupiny:

 • Parkovisko pre autobusy

Ceny

Vhodnosť

 • Psi povolené
 • vhodné pre deti

Vybavenie

 • Detský kútik
 • Detské ihrisko pod holým nebom
 • regionálne produkty dostupné
 • WC
Hovoríme po …
 • angličtina
 • nemčina

Pobočky a trasy