Putovanie po Viedenskom alpskom oblúku, © Wiener Alpen/Florian Lierzer

Putovanie po Viedenskom alpskom oblúku

Potulky z chaty na chatu južne od Viedne.

Relaxujte, načerpajte silu a nechajte sa rozmaznávať. Turisti radi ocenia putovanie po Viedenskom alpskom oblúku s jeho certifikovanými turistickými dedinkami a turistickými hotelmi, ktoré ideálnym spôsobom spájajú turistiku s nárokmi na kvalitu.

Iba hodinu jazdy autom od Viedne môžu turisti rýchlo hodiť starosti bežného dňa za hlavu. Pri putovaní po Viedenskom alpskom oblúku si v príjemnom prírodnom prostredí vyprázdnia hlavu, aby si mohli naplno vychutnať miestne výhľady. 19 úsekov skvelého turistického chodníka vedúceho po Viedenskom alpskom oblúku ponúka tie najlepšie podmienky.

Certifikované turistické dedinky a hotely

V turistických dedinkách Kirchberg am Wechsel a Puchberg am Schneeberg bez námahy nájdete vstup na chodník vedúci Viedenským alpským oblúkom, po ktorom môžete pohodlne putovať z jednej horskej chaty na druhú. Osvedčenou kvalitou sa vyznačujú aj certifikované turistické hotely, ktorých ubytovatelia a zároveň turistickí sprievodcovia vám svojimi tipmi a zapožičaním turistickej výbavy zaručia príjemnú dovolenku. Čerešničkou na torte je okrem iného aj miestna viac ako 100 rokov stará zubačka Schneebergbahn, ktorá aj neturistom umožní výhľad do údolia z najvyššieho bodu Dolného Rakúska.

Raj výhľadov

Prvé kroky prejdete ľahko, a čoskoro budete chcieť zájsť ešte ďalej: už len na tento kopec, ešte k tejto chate, len aby ste videli, kam vás cesta zavedie. Zvedavosť sa vám vyplatí, pretože v raji výhľadov si turisti hľadajúci panoramatické výhľady vždy prídu na svoje.