Potulky po Viedenskom alpskom oblúku

Prehľad všetkých úsekov a regionálnych turistických trás Viedenského alpského oblúka.

Na turistickom chodníku Viedenského alpského oblúka môžu návštevníci zažiť krajinu v raji výhľadov svojím vlastným tempom. Vďaka dobrému značeniu je možné na chodník vstúpiť prakticky kedykoľvek a krásu Viedenských Álp si vychutnať aj v rámci malých úsekov.

Čo je turistický chodník Viedenského alpského oblúka?

Ide o 300 km dlhý turistický chodník naprieč Viedenskými Alpami s 19 úsekmi a 21 regionálnymi turistickými trasami. Kto by si chcel kompletne značený turistický chodník prejsť v celej jeho dĺžke, ten svoju cestu odštartuje v obci Katzelsdorf juhovýchodne od Viedenského Nového Mesta a ukončí ju obohatený o množstvo nových zážitkov v obci Bad Fischau-Brunn.

Čo všetko môžem po ceste zažiť?

Je toho naozaj veľa. Na začiatok napríklad kopce, hrady a opevnené kostoly pohoria Bucklige Welt. Potom nasleduje oblasť Schwaigenland – krajina horských pastvín pozdĺž pohoria Wechsel – s kultúrnou idylou Semmeringu. Vo vysokohorskom teréne v okolí vrchov Rax a Schneeberg (2 076 m n.m.) dosahuje stúpanie svoje maximum. Po zdolaní tohto snežného horského masívu prejdete do Gutensteinských Álp (zvlášť úžasné sú krasové planiny pohoria Hohe Wand) až do údolia Piestingtal, kde svoju inšpiráciu našli už umelci obdobia Biedermeier.