Mladé vína a staré recepty: vínna jeseň vo Viedenskom lese

Vínna jeseň je mimoriadne pestrá aj vo Viedenskom lese. Množstvo ochutnávok, veselé festivaly a otvorené brány do pivníc pozývajú na návštevu.

Viedenský les sa počas vínnej jesene mení na prekrásne miesto na vychutnávanie krajiny, ľudí a predovšetkým dobrôt. Tu sa dočítate, prečo sa tu môžete stretnúť s lamami a kde sa nachádza „najdlhšie pohostinstvo na svete“.

Festival chutí vo Viedenskom lese: naše pôžitkárske tipy
Keď vo Viedenskom lese nastane jeseň, odievajú sa do pestrých šiat aj jedálne lístky. Toto obdobie zvlášť oslavujú v hostinci Hawlik’s Schlemmereck a regionálnej vínotéke, kde sú od marca do novembra vždy každú poslednú sobotu v mesiaci k dispozícii menu pre milovníkov vína – samozrejme celkom v znamení vínnej jesene. Pritom sa ku kreatívnym, no jednoduchým 5-chodovým menu podávajú výnimočné vína regiónu. Náš tip: Bezpodmienečne si rezervujte! Biologické a vegánske jedlá podávajú vo vinárni Landauer-Gisperg. V členskej prevádzke inovatívnych výrobcov burgundského sa v súlade s prírodou nevyrábajú iba šťavy, ale aj vína. Vo vieche vás očakávajú mimoriadne sezónne dobroty, ktoré vám vínnu jeseň doslova vyčarujú na jazyku. Mimochodom, nám výdatne chutilo počas pikniku vo vinohrade.

1 tip, 1 000 chutí: náš tip na výrobcu
Mimochodom, skvelé dobroty k menu vínnej jesene si môžete domov odniesť z vinárstva s predajom z dvora Hofladen Weingut Dachauer v prekrásnom Tattendorfe. My sme sa vybavili ocenenými domácimi vínami, úžasnými chutney z jabĺk a čili alebo balsamica a cibule, skvelými likérmi a domácou horčicou. Náš tip: Vezmite si najväčší nákupný košík, aký nájdete.

O lamách a vínach: naše tajné tipy
Ako možno počas vínnej jesene najlepšie preskúmať načerveno, nažlto, nahnedo a nazlato sa jagajúci Viedenský les? Podľa nás počas prechádzok s lamami! Tento skvelý zážitok vám môžeme iba odporučiť a každému radíme, aby si taktiež rezervoval svoju individuálne naplánovanú túru s lamami na ranči s lamami. Menej lám, zato však viac vína, vás očakáva pri úžasnej sprevádzanej vínnej túre vínotéky Badener Hauer Vinothek, ktorá tak ako aj podujatie Dni otvorených dverí v pivniciach v Gumpoldskirchene pozývajú na hojné ochutnávky nového ročníka. Pripíjame a lúčime sa jedným príjemným tipom na prenocovanie v penzióne Weinpension Andrea v obci Sooß, kde možno v izbách Zweigelt alebo Chardonay snívať o týchto vínach.

Odporúčania a tipy:

Mapa