Cyklotrasa Triestingau-Radweg

Rodiny ju budú milovať: lebo táto trasa sľubuje rovinaté etapy a chutné vinárske dobroty.

Od hranice mesta Viedeň, presnejšie od Rannersdorfu, sa ide krásne po rovinke do obce Schönau an der Triesting. Pritom cyklisti prechádzajú romantickými obcami Himberg, Oberwaltersdorf, Teesdorf a Günselsdorf, ktoré vďaka ponuke miest na oddych trasu ešte viac spríjemňujú.

Divoko romantická alternatíva cez Thermenregion

Cyklotrasa Triestingau-Radweg vedie tak, ako aj cyklotrasa Thermenradweg, naprieč oblasťou Thermenregion. Začína v Lanzendorfe južne od Viedne a cyklistov po svojich 30 vidieckych pôsobivých kilometroch zavedie do obce Schönau an der Triesting. Celá trasa vedie po asfaltových cestách, po ktorých nanajvýš raz za čas prejde traktor, a cyklisti si na nej môžu vychutnávať tak pôsobivý výhľad do ďalekej krajiny, ako aj jazdu po rovinke. Niet divu, že je trasa Triestingau-Radweg obľúbeným výletným cieľom pre rodiny. Mimochodom, šport, zábavu a napätie sľubuje aj lezecký park Kletterpark Tattendorf, kde na malých aj veľkých nadšencov lezenia čaká vyše 50 rôznych lezeckých zastávok.

Nechajte sa unášať a rozmaznávať

Okrem sýtej krajiny tvoria charakter trasy Triestingau-Radweg aj staré továrne (pradiarska a tkáčska továreň, ako aj továreň na plsť). Na tunajších rovinatých cestičkách vedúcich popri rieke sa môžete nechať unášať a zabudnúť na starosti všedného dňa. Dôraz na pôžitok sa kladie aj v množstve vinární oblasti Thermenregion, kde na usilovných cyklistov čakajú lákavé dobroty. Náš tip: Využite idylické oddychové miesta na brehu na chladné osvieženie v rieke Triesting.