Raj pre horských cyklistov v pohorí Anninger

Či už na horskom bicykli alebo pešo – pohorie Anninger a jeho okolie možno preskúmať rôznymi spôsobmi.

Pohorie Anninger so svojimi štyrmi vrcholmi je obľúbené nielen vďaka mnohým ľahkým stúpaniam a ferratovým chodníkom: Tamojší areál horskej cyklistiky ponúka množstvo trás všetkých stupňov obťažnosti.

Najjednoduchšou trasou pre horské bicykle v areáli Anningerje trasa Anninger uphill trail. Cesta nahor ponúka hneď dve možnosti občerstvenia: Hostinec Waldrast Krauste Linde ponúka vynikajúce domáce jedlá, ako mäso s chrenom alebo guláš, rôzne polievky a múčniky. Domáce jedlá sa už od roku 1877 podávajú aj na chate Anninger Schutzhaus združenia priateľov prírody v Mödlingu. K uvedenej chate sa dostanete aj z Gaadenu po 4-kilometrovej trase Gaadener-Uphilltrail – dole a naspäť do Gaadenu pokračujete po 3-kilometrovej trase Buchtal-Trail. Nenáročná a krásna alternatívna trasa k hostincu Waldrast Krauste Linde vedie po starej sánkarskej dráhe. Pokročilí horskí cyklisti sa môžu vydať po stredne náročnej alebo ťažkej trase Kiental-Trail – popri skalnej stene dole smerom na Vorderer Otter.

Za pohorím Anninger

Náročnými trasami pre horské bicykle sa však nemôže pochváliť len Anninger. Severne od štyroch vrcholov pohoria Anninger leží v nadmorskej výške 494 metrov na vrchu Kleiner Anninger husársky chrám – historická pamiatka bola postavená v roku 1813 na počesť padlých v bitke pri Asperne. Odtiaľ môžete zostúpiť dolu po stredne náročnej alebo ťažkej trase Husarentempel-Trail. Stredne náročná trasa Parapluie pozdĺž pastviny Perchtoldsdorfer Heide ponúka nádherné výhľady, zatiaľ čo 40-kilometrová trasa Thallern vedie cez najznámejšie vinárske obce Gumpoldskirchen, Thallern a Pfaffstätten.

Cyklistika s pôžitkom

Preto nájdete najmä na trase Thallern veľa príležitostí dopriať si pôžitok z vína. Môžete dokonale skombinovať návštevu kláštorného hostinca Thallern a miestnej regionálnej vínotéky – ktorá leží v centre druhého najstaršieho vinárstva v Rakúsku. Vo Pfaffstättene sa vám viecha Reb Lounge s výhľadom na pohorie Anninger postará počas príjemných letných večerov o pocit, akoby ste boli v Toskánsku, zatiaľ čo viecha Nostalgieheurige v Gumpoldskirchene, ktorá sídli v starom meštianskom dome zo 16. storočia, vás zaujme svojou nenútenou atmosférou. Ďalšími tipmi na občerstvenie sú viecha Heurige Spätrot, ktorá ponúka slowfood a bioprodukty, ako aj možnosť nakúpiť si rôzne lahôdky aj so sebou, a hostinec Meierei Gaaden so slnečnou terasou, záhradou pre hostí a piknikom na lúke. Prevádzky typu bett & bike, ako Hotel Turmhof v Gumpoldskirchene, Hotel Restaurant Höldrichsmühle v Hinterbrühli neďaleko Viedne a hotel At the Park Hotel v Badene ponúkajú pohodlné ubytovanie – s alebo bez bicykla.

Úľava pre lýtka

Ak s vami váš bicykel nebude spolupracovať tak ako má, sú vám k dispozícii dve špecializované prevádzky, Wienerwald Biker-Shop v Mödlingu a Cycle Factory Baden. V prípade vážnejšej poruchy vášho bicykla alebo zranenia, môžete využiť širokú ponuku voľnočasových aktivít v Badene. Múzeum Arnulfa Rainera v ktorom napríklad kedysi sídlili dámske kúpele, sú dnes prvou adresou, na ktorej môžete objavovať tvorbu tohto badenského maliara. Alebo badenské rímske kúpele, ktoré na ploche 3500 m² spájajú kúpeľnú tradíciu s modernými wellness zážitkami a Kongresové centrum a kasíno v Badene.