Turistika s programom: Najkrajšie tematické chodníky Dolného Rakúsk

Komu turistika sama o sebe nestačí, ten pri nej môže zažiť aj veľa zaujímavých a vzrušujúcich vecí. Napríklad na našich tematických chodníkoch.

Po stopách vína, trasa vedúca cez prírodu alebo túra za sprievodu vzrušujúcich príbehov: Tematické chodníky vám umožnia ponoriť sa do iných svetov. Takže ak máte chuť na povzbudivú túru plnú poznatkov, ste tu správne.

Dozvedieť sa viac o prírode priamo uprostred prírody

Ak sa chcete dozvedieť viac o lesnom prostredí, je pre vás lesný náučný chodník vo Viedenskom lese to pravé. Na 2-kilometrovej okružnej trase, ktorá vedie zmiešaným lesom a lesom čiernych borovíc na vrchu Steinkamperl a je vhodná aj pre deti, sa rodiny vďaka deviatim informačným tabuliam a viacerým exponátom dozvedia veľa zaujímavostí o lese a jeho obyvateľoch. Medvedí chodník „Bärentrail“v Medveďom lese v Arbesbachu v regióne Waldviertel, ktorý je jedným z projektov realizovaných organizáciou pre ochranu zvierat „Štyri labky“, vedie k machmi porasteným granitovým skalám, vodopádom pod skalnými útvarmi, zakliatym rašeliniskám a tichým lesným riekam. Prírodu môžete objavovať buď na veľkom 4-dňovom výlete alebo krátkej 1- až 2-dňovej túre. Náš tip: Hneď vedľa Medvedieho lesa čakajú na turistov v reštaurácii Bärenhof Kolm aj kulinárske pôžitky!

Ochutnajte kúsok Dolného Rakúska

7-kilometrová vínna cesta WEINWEG Langenlois lemovaná obrovskými vínnymi sochami, nádhernými výhľadmi a mnohými degustačnými zastávkami je skutočným pôžitkom. Ak chcete spoznať najznámejšie vinohrady v Langenlois, ako je Käferberg a Dechant, ochutnávať a pritom sa naučiť takmer všetko o víne, je toto miesto pre vás to pravé! 4,5-kilometrová marhuľová cesta „Marillenweg“ v obci Krems-Angern vedie cez staré, súkromné a mimoriadne ušľachtilé marhuľové sady. Náš tip: Po absolvovaní túry so sprievodcom si nadšení milovníci marhúľ budú môcť vychutnať a zobrať so sebou marhuľové dobroty z reštaurácie Weinhof Aureiter!

Bájna turistika

Množstvo povestí koluje o obci Rohr im Gebirge. Všetky tieto zaujímavé, bizarné, veselé aj smutné príbehy spoznáte počas 10-kilometrovej túry. Putujte prekrásnou krajinou po stopách „Luckerlbua“, hľadajte „zlatú šišku“ alebo nájdite „poklad na močaristej lúke zvanej Tümpfl“. Tip: Po túre si určite naplánujte prestávku na oddych v hostinci Gasthaus Furtner a nenechajte si ujsť miestne špeciality z diviny z vlastného poľovného revíru!

Po stopách slávnych umelcov

Chodník Egona Schieleho v meste Tulln an der Donau zavedie  turistov na miesta z detstva obdivovaného maliara z prelomu 20. storočia. Cestou sa turisti dozvedia z historických obrazov, zvukových nahrávok textov a videí, prečo napríklad skončili Schieleho výkresy v plameňoch alebo prečo jeho rodina musela opustiť železničnú stanicu v Tullne. 5,5-kilometrový Schubertov chodník vedie cez prírodný park Föhrenberge vo Viedenskom lese. Turisti sa z informačných tabúľ dozvedia mnoho zaujímavého o živote a diele slávneho hudobného skladateľa Franza Schuberta, ako aj o jeho zážitkoch v regióne.

Užitočné informácie pre celú rodinu

V alpskom regióne Mostviertel putujú rodiny s malým haflinským koňom Jochim za dobrodružstvami do 11 farmárskych dvorov medzi Annabergom a Wienerbruckom. Na dvoch rôznych nenáročných trasách riešia deti aj dospelí hádanky, pri ktorých sa zároveň dozvedia veľa zaujímavého o zvieratách a živote na farme. V rodinnom stredisku Erlebnisnarena St. Corona am Wechsel putujete po „mravčom chodníku“ Coronas Ameisenpfad po stopách kráľovnej lesa. Na 2,5-kilometrovom zážitkovom chodníku s 15 zastávkami určenými na hru aj vzdelávanie sa deti dozvedia všetko o živote a úlohách usilovných mravcov. Pri vodnej nádrži v najvyššom bode putovania si môžete oddýchnuť na ležadlách a lavičkách.