Cesta marhúľ Krems-Angern

Prírodný zážitok

Popis

Alles über die Marille erfährt man bei einer Wanderung entlang des Marillenweges in Krems-Angern.

Pozerať sa, počúvať, ochutnávať. Objavte a zažite svet originálnej marhule z  Wachau!
Originálne marhuľa z Wachau je jedinečná, má výnimočnú vôňu. V oblasti Wachau  a v okrajových obciach sú ideálne podmienky, pri ktorých toto  citlivé ovocie rastie a dozrieva. Wachauská marhuľa rastie do výšky a v košatých korunách rastú tie najlepšie plody!
Trasa cez sady wachauskej marhule vedie cez malebné zákutia, vinice, staré marhuľové sady, jednoducho po stopách tohto ušľachtilého ovocia! Má päť staníc aby ste sa viac dozvedeli o zvieratách v sadoch, o kvetoch marhule a práci v ovocnom sade.
Pri krajoch, v húštine, na medziach a v strede záhrad nájdeme často divoké kvety a byliny. Stretneme, či uvidíme zvieratká, či hmyz, vtáky, pavúky, zriedkavé druhy plazov, sysla, či salamadru alebo jaštericu. Niekedy bažanty, zajaca a srnu...keď má človek trošku viac času a trpezlivosti!
Trasa má dl'žku  4,5 kilometrov a začína a končí pri vinárstve Aufreiter, ktoré ponúka mnoho chutných suvenýrov z marhúľ. Vyhutnajte si všakovaké lahôdky z marhúľ, navštívte pálenicu ušľachtilých marhúľ  a ochutnajte naše chutné produkty!

Vybavenie

  • Prehliadky so sprievodcom

Pobočky a trasy