Top miesta v prírode

Miesto, kam sa chcete vydať pri hľadaní tej najlepšej fotografickej kulisy: Mohutné vrcholky hôr, podmanivá vinárska krajina a pôsobivý svet zvierat.

Krajinu v Dolnom Rakúsku charakterizuje nedotknutá príroda a jedinečná flóra a fauna. Ukážeme vám tie najkrajšie miesta pre veľkolepé spomienkové fotografie. Nezabudnite však: z času na čas je najlepšie jednoducho odložiť smartfón alebo fotoaparát a užiť si prítomný okamih!

1. Prírodná rezervácia Hohe Wand

Prírodná rezervácia Hohe Wand je chránený skalný útvar v Gutensteinských Alpách asi 40 minút južne od Viedne a je to náš najčastejšie fotografovaný motív na Instagrame. Komu sa nechce šplhať, ten môže byť veľmi blízko strmých skalných stien aj bez lana. Motívom zvlášť zaujímavým pre Instagram je Skywalk – vyhliadková terasa, na ktorej budete mať pocit, že stojíte vo vzduchu. Aj panoramatická horská cesta (platí sa mýto!) je skvelým dôvodom na stlačenie spúšte.

Tam, kde príroda hrá hlavnú úlohu, sa aj miestna divá zver cíti dobre. Najlepšími partnermi na fotografovanie sú jelene (na obrázku), ktoré trávia svoje dni v prirodzenom prostredí revírov tejto prírodnej rezervácie.


2. Peilstein

Strmý vápencový hrebeň Kalkberg v južnej časti Viedenského lesa je vysoký 716 m a vďaka svojim prudko stúpajúcim svahom je obľúbeným motívom fotografií. Obrázok ako z Levieho kráľa.


3. Vrchol Ötscher

Vynikajúci! 1 893 metrov vysoký, pozoruhodný Ötscher je dominantou regiónu Mostviertel. Je zároveň najvyššou vyhliadkovou horou západného Dolného Rakúska – z vrcholu dovidíte až na tretinu Rakúska. Žiadna iná hora sa nefotografuje tak často ako náš „Otcovský vrch“, ako ju miestni obyvatelia láskyplne volajú.

4. Wachauské vinice

Či už počas obdobia kvitnutia marhúľ, keď sa vzduchom nesie vôňa rosé, alebo na jeseň, keď lístie premení vinice na pestrú hru farieb – Wachau je dokonalým terčom objektívov. Populárnym fotografickým motívom je nepochybne aj obec Weißenkirchen s opevneným kostolom Nanebovzatia Panny Márie, ktorý slúži ako orientačný bod viditeľný už z veľkej diaľky.


5. Kamenní obri v regióne Waldviertel

Región Waldviertel je bohatý, najmä na skaly! Pozostatky pochádzajú z dávnej minulosti, po stáročia si razili cestu na povrch Zeme a teraz tu len tak ležia. Čakajú na to, kým sa na ne zamerajú objektívy fotoaparátov. Neuveriteľné prírodné lokality, však?