Ötscher

Rakúsky Grand Canyon prekvapí turistov pravekými skalami, ako je napr. Madonna, prekrásnymi výhľadmi a náročnými výstupmi.

Ötscher je a aj zostáva dolnorakúskou vlajkovou loďou. Svojím prírodným divadlom špeciálneho druhu nadchýna turistov všetkých úrovní náročnosti: Či už kvapľová jaskyňa alebo vodopády, prírodná rezervácia Ötscher-Tormäuer má rozhodne čo ponúknuť.

Výnimočne krásny
Ötscher, ktorý je so svojou nadmorskou výškou 1 893 m symbolom a najvyšším vrchom regiónu Mostviertel, poskytuje možnosť množstva výstupov a zaujímavostí. Mimoriadne napínavý je chodník Rauhe Kamm, ktorý patrí k najnáročnejším skalolezeckým výstupom Dolného Rakúska. Nachádzajúc sa uprostred prírodnej rezervácie Ötscher-Tormäuer nadchýna nielen svojím úžasným výhľadom.

Stretnutie mimoriadneho druhu
V prírodnej rezervácii nájdete impozantnú kvapľovú jaskyňu, v ktorej si možno pozrieť vápencové formácie s názvami ako Madonna, Traja králi alebo Plameniak. Náš tip na prenocovanie: Tradičná útulňa Vorderötscher, ku ktorej sa dostanete iba pešo a z ktorej môžete skvelo preskúmať jej okolie, napríklad vodnú elektráreň Wienerbruck. Oddýchnuť si môžete výborne na jednom z dvoch moderných ležadiel typu Enzo.

Rakúsky Grand Canyon
Ötschergräben ponúka množstvo objaviteľských túr. Od útulne sa dá výborne preskúmať pohorie Gemeindealpe a vodopád Lassingfall. Nenáročný je výstup z Lackenhofu pomocou lanovky Ötscherlift, kde máte na vrchu Hüttenkogel cez panoramatický ďalekohľad dychberúci výhľad na železného ötscherského medveďa.

Video tip: Prírodná rezervácia Ötscher-Tormäuer