Hohe Wand

Pohorie Hohe Wand poskytuje prekrásne výhľady na raj pohľadov. Tu nevychádzajú turisti, skalolezci ani paraglajdisti z údivu.

Pohorie Hohe Wand nadchýna turistov, skalolezcov a deti svojimi rajskými výhľadmi a napínavými túrami. V sprievode priateľských kozorožcov, odvážnych paraglajdistov a veselých lám tu možno objavovať prírodu z jej najkrajšej stránky.

Nad oblakmi
Rodinný a prírodný park Hohe Wand umožní návštevníkom chodiť v oblakoch, pretože fascinujúca plošina Skywalk poskytuje tým odvážnejším jedinečný pohľad na Viedenské Alpy: Z vtáčej perspektívy si tu možno vychutnať pohľad na širokú krajinu – a s trochou šťastia zazriete aj voľne žijúce kozorožce.

Pohľad nahor
Z mnohých útulných moderných ležadiel typu Enzo máte skvelý výhľad na dianie na nebi, kde krúžia paraglajdisti a rogalisti, alebo na šťastných skalolezcov, ktorí práve zdolali ďalší výstup. Moderné ležadlá, ktoré unavené nohy pozývajú na občerstvenie a oddych, možno nájsť na najkrajších oddychových miestach, ako aj pozdĺž najrozličnejších turistických chodníkov.

Pre veľkých aj malých turistov
Uprostred pôsobivých skalnatých útvarov a cez husté lesy si skalolezci a turisti razia cestu naprieč veľkou spleťou trás. Náš tip pre malých alpinistov: Napínavý detský zážitkový chodník, na ktorom možno stretnúť lamy a alpaky, preskúmať ihriská a liezť po kopci či do stromového domčeka.