Turistika na lyžiach

Nahor vystúpite s turistickými lyžami na pleci, nadol sa budete kĺzať nedotknutým prašným snehom.

S pásmi na turistických lyžiach budete stúpať nahor nádhernými svahmi Ötschera alebo Schneebergu. Vyčerpaní, no šťastní si vychutnáte výhľad z vrchola dole do údolia. A potom s pocitom oslobodenia od všetkej tej námahy: zjazd nedotknutými zjazdovkami cez prašný sneh!

Pešo na Ötscher, Gippel a Göller
Útulňa Ötscher Schutzhaus, ktorá je svojou nadmorskou výškou 1 418 m najvyššie položenou chatou lyžiarskeho strediska Lackenhof, sa medzičasom už skvele etablovala ako miesto stretnutí turistov na lyžiach. Svojimi dychberúcimi výhľadmi na región Mostviertel a Štajersko je aj vrch Göller v St. Aegyd obľúbeným cieľom turistov na lyžiach. Časy výstupu sú relatívne krátke. Na lepšiu orientáciu sú rôzne varianty výstupu – cez kopec Gsenger alebo cez sedlo Lahnsattel – väčšinou potiahnuté stopou. Kto by si chcel Annaberg pozrieť z výšky, ten vystúpi na horu Tirolerkogel (1 377 m. n m.) – buď po upravenom zimnom turistickom chodníku, alebo na turistických lyžiach. Odmenou za 1,5-hodinový výstup sú čarovné výhľady, ktoré za pekného počasia siahajú až po Hochschwab a národný park Gesäuse.

Turistika na najvyšší vrch Dolného Rakúska
Vrch Schneeberg s nadmorskou výškou až 2 076 m je známy nielen ako najvyšší vrch Dolného Rakúska, ale aj preto, že sa skvele hodí na túry na lyžiach. Z údolnej a horskej stanice vedie množstvo trás na najvyšší domáci viedenský vrch: Tí zvlášť vytrvalí radi potiahnu svoje stopy snehom cestou na Wurzengraben (2 038 m n. m.). Keďže sa na Schneebergu pohybujete v alpskom teréne, mala by vaša prvá cesta vždy najskôr viesť do lyžiarskej a horolezeckej školy Petra Großa, v ktorej si možno rezervovať profesionálnych lyžiarskych sprievodcov. Okrem sprevádzaných túr na lyžiach ponúka škola aj freeridové dobrodružstvá a kurzy lezenia po ľade.