Cesty vedúce k vínu

Kde je doma víno, tam je turistika zvlášť krásna.

Dolnorakúske vínne turistické chodníky vedú popri starých kamenných terasách sprašových a ílových pôd až k útulným vínnym uličkám, ktoré pozývajú na oddych pri víne. V sprievode vône

Vínna cesta v Langenlois: WeinWeg Langenlois
Po prastarej spleti cestičiek môžete preskúmať idylické vinice regiónu Langenlois: Navyše je tunajšia cesta WeinWeg zaplnená neobyčajnými objektmi a ochutnávkovými zastávkami, tzv. vínnymi sejfmi, ktoré turistov pozývajú na odpočinok a ochutnávku vín. Náš tip: Degustačnú súpravu a kľúč od trezoru si zaistite v prevádzke Ursin Haus!

Chodník pivničnej mačky: naprieč sitzendorfskou vínnou uličkou
Návštevníkov bude na 24 napínavých a chutných zastávkach po uličke Sitzendorfer Kellergasse v Hollabrunne sprevádzať pivničná mačka. Rozmanitá okružná trasa vedie cez rôzne pivnice a umožní vám hlboko sa ponoriť do regiónu – a v ochutnávkových staniciach aj do chutného vína. Pripíjame na vlhkú, ale veselú túru po pivniciach!

Let sokola: Weinwanderpark Falkenstein
V dĺžke 7 km môžete preskúmať vínny turistický park v okolí obce Falkenstein a jeho vínofilné zastávky plné histórie. K tomu prirodzene patrí aj oddych na tom či onom sokolom odpočívadle vrátane weinviertelského občerstvenia a ochutnávky vína – pritom vás neustále bude sprevádzať sokol!  

Kde je víno doma: vínny turistický chodník Spitzer Weinwanderweg
Kto sa bude v obci Spitz riadiť tabuľami v tvare vínovej fľaše, ten bude môcť obdivovať stáročia staré kamenné terasy, ako aj pôvabnú vinohradnícku krajinu. Chodník Spitzer Weinwanderweg vedie cez najznámejšie vinohrady ku krásnym vyhliadkam na údolie Wachau – a samozrejme aj popri vinároch, ktorí pozývajú na víno a oddych.

Turistické trasy