Bioweingut Weber, © Niederösterreich Werbung/Julius Hirtzberger

Ubytovanie s príchuťou vína

Ubytovanie s výhľadom na vínnu uličku alebo ukryté medzi vínnou révou, štýlovo moderné alebo v barokovom vinárstve priamo u vinára.

Vo vinohradoch a pivničných uličkách Dolného Rakúska ľudia pracujú, oslavujú, chodia na túry a bicyklujú. Ale tieto ubytovacie zariadenia, v ktorých cítiť lásku k vínu, vám dokážu, že sa tu dá aj oddýchnuť.

Relax priamo vo vinárstve: Nádherný výhľad na vinohrady a vínne uličky, úhľadne rovné riadky viníc, nikdy nekončiace zásoby vína a príjemná rodinná atmosféra – v našich vinárstvach bude o vás dobre postarané. 

Butikový hotel WeinSpitz, vinárstvo Donabaum, Spitz a. d. Donau

Uprostred Wachau stojí hotel WeinSpitz, ktorý je harmonickou kombináciou pôžitku a atmosféry. Regionálne špeciality si vychutnáte v honosnej blízkosti vína Setzberg, ochutnáte v útulnom prostredí vínneho salónika a príjemne si oddýchnete v jednom z moderných dizajnových apartmánov s jedinečným výhľadom na wachauské terasy.

Bio vinárstvo Weber, Roselsdorf

Izby s nádychom prírody uprostred vínnej uličky Roseldorfer, obklopené idylickými vinicami. Minimalistické a jednoduché izby „Hruška“ a „Orech“ v bio vinárstve Bioweingut Weber vám dovolia sústrediť sa na to podstatné, na vinice a víno.  

Vinárstvo a hotel MALAT, Palt

Moderná architektúra citlivo skombinovaná s miestnymi materiálmi: Múry sú postavené z kameňov starého hrnčiarskeho domu, tvary sú kubické a čisté. V interiéri dominuje štýlová striedmosť, zatiaľ čo v exteriéri je hlavným hrdinom príroda: Hotel Malat (9 apartmánov s prepojeným priestorom a jeden klasický apartmán) sa nachádza uprostred vinohradov a ponúka pôsobivý výhľad na opátstvo Göttweig

Althof Retz

Zo strechy 700 rokov starého hotela Althof Retz sa z úchvatného nekonečného bazéna môžete kochať pohľadom na vinice a historický veterný mlyn. Wellness na piatich úrovniach, vlastná regionálna vínotéka a vinárske izby, v ktorých si môžete oddýchnuť, premenia váš pobyt na exkluzívny vinársky zážitok.

Vinárska rezidencia Sonnleitner, Palt

„Srdečne vás vítame!“ je v rodine Sonnleitnerovcov napísané veľkými písmenami. Srdečnosť, ľudskosť a blízkosť prírody – to je spoločná niť, ktorá sa tiahne počnúc recepciou, cez reštauráciu, vinársku rezidenciu Weinresidenz Sonnleitner až po historickú vínnu pivnicu. Chvíle čistého rozmaznávania!

Vinársky dom Schöller, Wagram ob der Traisen

Mobilný domček Karl, ktorý patrí vinárskemu domu: Winzerhaus Schöller v obci Wagram ob der Traisen, ponúka samostatné, pokojné a útulné ubytovanie. Bývate priamo vo vinici a večer si vychutnávate domáce víno možno práve z tých viníc, medzi ktorými strávite noc – niečo úžasné. Potom urobíte pár krokov a padnete do útulnej postele v mobilnom domčeku alebo zaspíte v jednom z moderných a plne vybavených prázdninových apartmánov s očarujúcim nádychom starého dreva.

Vinárstvo Küssler, Grub an der March

Oddychujte tak, ako oddychuje hrozno v sude – vo vinárstve Küssler. Pohodlné vínne sudy pre krátkodobých dovolenkárov – to je sen. Originálny vínny sud má miesto pre 9 000 litrov najlepšieho vína alebo aj pre dvoch unavených cyklistov, môže byť útulnou posteľou alebo pohodlným posedením s výhľadom na jemné vinohrady a lužné lesy. Ideálne miesto, kde si viete správne vychutnať dovolenku pri pohári osviežujúceho vína Küssante.

Vinársky hotel Freigut Thallern

Vinárstvo Freigut Thallern sa nachádza južne od Viedne a impozante a krásne zapadá do oblasti Thermenregion. Všetky izby v tomto historickom butikovom hoteli – jednom z najstarších vinárstiev v Rakúsku a pamiatkovej budove z 12. storočia – sľubujú exkluzívny pôžitok pre individuálnych pôžitkárov. 

LOISIUM Wine & Spa Hotel Langenlois

112 dizajnových izieb luxusného vinárskeho hotela LOISIUM s výnimočnou architektúrou, wellness centrum Wine Spa s celoročne vyhrievaným vonkajším bazénom s rozlohou 1200 m² uprostred viníc Langenlois a vlastná reštaurácia vás pozývajú oddávať sa veľkému potešeniu. Pôžitky najväčšieho rakúskeho vinárskeho mesta dopĺňajú najlepšie vína z regiónu.  

Vinárstvo Hindler – vínny apartmán Kellerstöckl, Schrattenthal

Bývajte ako vinár. Vinárstvo Hindler a apartmán Kellerstöckl v regióne Weinviertel je zárukou pohodlia. Na prízemí sa nachádzala stará lisovňa, z ktorej sa stal moderný vínny salónik. Apartmán Kellerstöckl má ekologickú drevenú konštrukciu a je vybavený harmonickým nábytkom z prírodného dreva, vďaka čomu ponúka udržateľné bývanie s nádychom prírody.