Viedenský alpský oblúk

Viedenský alpský oblúk nechá oči, ako aj myšlienky putovať po krajine, zatiaľ čo si vaše chuťové poháriky tiež užívajú. Čaká tu na vás nezabudnuteľný zážitok pre všetky zmysly.

Raj pohľadov zvádza k pôžitkárstvu a myšlienkam svojich návštevníkov necháva voľný priebeh. Kulinárske vrcholy sa tu snúbia s pohľadmi špeciálneho druhu a obohacujú tak chuťové poháriky, ako aj dušu mnohých nadšených turistov.

Od vrchu Wechsel až po Rax
Nie nadarmo sa Viedenské Alpy prezývajú „Raj pohľadov“. Pozdĺž mäkkých pastvín si možno na mnohých turistických chodníkoch vychutnať prekrásne pohľady na impozantné vrchy regiónu, ktoré doslova iba čakajú na vašu objavnú výpravu. Náš tip: Pozorovacie zariadenie Wiener Alpen Viewer. Priezor so zrkadlami na stenách sa zmestí do každého ruksaku a otvorí vám a vášmu fotoaparátu nové perspektívy.

Na pôžitok je vždy ten správny čas
K perfektnému pohľadu patrí aj perfektná atmosféra, ktorú zaručene nájdete vo vynikajúcich hostincoch a kulinársky tradičných chatách. Regionálne špeciality, srdečná kuchyňa a prekrásne terasy pozývajú na vychutnávanie a relax.

Cesty na rozšírenie obzoru
Z pohoria Bucklige Welt cez vrchy Wechsel, Semmering, Rax a Schneeberg až k pohoriu Hohe Wand: Viedenský alpský oblúk je domovom mnohých najkrajších vrcholov Dolného Rakúska. Sú mimoriadne inšpirujúce a vzrušujúce, to o nich povedali už Freud, Ghega a Schnitzler, ktorí už vtedy na jedinečných turistických trasách bohatých na pohľady hľadali pokoj a nové myšlienky.