Ochutnávka vín v štýlovej atmosfére

Špičkové vínne zážitky a moderná vínna architektúra v dolnorakúskych oblastných vínotékach a prehliadkových svetoch.

Dolné Rakúsko patrí k vinohradníckym regiónom s vysokou hustotou modernej vínnej architektúry. Svoj obsah tu v inovatívnom vzhľade prezentujú aj oblastné vínotéky a vínne zážitkové svety.

Moderná architektúra v kombinácii s výhodami oblastnej vínotéky – to je nový koncept wagramskej vínotéky „Weritas“ a vínnej štvrte oblasti Weinviertel v meste Retz. Ale nielen vínotéky ponúkajú vo vínnej krajine Dolného Rakúska svoje chutné poklady v modernom šate, aj vínne zážitkové svety, ako demonštrujú Loisium v Langenloise alebo Sandgrube 13 v Kremse, poskytujú tradičnému nápoju vo forme vína mimoriadne modernú a trendovú prezentáciu.

Veľmi moderným spôsobom možno víno spoznať v zážitkovom svete vína LOISIUM WeinErlebnisWelt & Vinothek in Langenlois, kde je hroznová šťava tematizovaná veľmi kreatívnym spôsobom svetelnými a zvukovými efektmi, animáciami a exponátmi. K dispozícii sú aj audiosprievodcovia v angličtine, francúzštine, taliančine, španielčine, maďarčine, češtine, poľštine a ruštine.

Rovnako zaujímavo prezentuje spolok vinárov Winzer Krems sídliaci na adrese Sandgrube 13 wein.sinn kremské víno z jeho najkrajšej stránky. Prehliadky v cudzích jazykoch sú k dispozícii iba v angličtine a s nahlásením vopred.

Pekne a hravo

Jedno z najkrajších miest wachauského vína je pivničný zámok v Dürnsteine. Tu možno ochutnať vína značky Domäne Wachau. Hravá je aj prevádzka Poysdorfer Vino Versum v oblasti Weinviertel, kde sa víno oslavuje rôznymi spôsobmi formou inštalácií, interaktívnych zastávok, múzea, ako aj starých pivníc. Obsahy boli navyše vypracované aj v angličtine a češtine.

V pivničnom labyrinte

Víno možno nasledovať aj do hĺbky, a to počas prehliadky zážitkovej pivnice Retzer Erlebniskeller. Celosvetovo jedinečný, vyše 20 km dlhý labyrint vínnych pivníc prekonáva nadzemnú sieť ciest v jej dĺžke až štvornásobne a zároveň je aj skladom retzského vína, z ktorého môžete v rámci prehliadky taktiež niekoľkokrát ochutnať. Na požiadanie sú prehliadky možné aj v angličtine či češtine.