Z chaty na chatu na pohorí Raxalpe

Príjemná túra po chatách boduje skvelým jedlom a prekrásnymi výhľadmi.

Hurá na Rax a rovno do chaty: Kto by chcel putovať cez rozmanitý rastlinný svet pohoria Rax a zároveň si pritom aj príjemne oddýchnuť, pre toho sú posedenia na chatách to pravé. Lepšie sa už tunajšia panoráma vychutnať veru ani nedá.

Lanovkou na pohorie Rax do alpskej záhrady

Najstaršou rakúskou lanovkou sa vyšplháte do horského penziónu Raxalpe s jeho pohodlnými ležadlami na panoramatickej terase. Potom pohodlne prejdete naprieč šťavnatými pastvinami až k chate Ottohaus. Tu na vás čaká voňavá a pestrá alpská záhrada s rozlohou 4 000 m2 s vyše 200 druhmi rastlín typických pre tento región. Absolútna nádhera!

Kulinárstvo plné výhľadov na chate Neue Seehütte

Naprieč zelenými lúkami sa dostanete až k bio-certifikovanej chate Neue Seehütte. Tá je vychýrená aj za hranicami Viedenských Álp svojou tvarohovou štrúdľou, no ochutnajte aj bravčové pečené na dreve alebo sezónnu divinu priamo z pohoria Rax. Mimochodom, minimálne rovnako skvelý je aj tamojší výhľad. Takže si pribaľte aj fotoaparát!

Z kríža na vrchole rovno na opaľovacie ležadlo

Čerstvo posilnení pôjdete ku krížu Preiner Wand na najvyššom vrchole túry. Panoramatické miesto na odpočinok ponúka ohromujúci pohľad z Luckerte Wand až na pohorie Bucklige Welt. Cez voňavé borovicové lesy sa znova vrátite k chate Ottohaus, potom späť k opaľovacím ležadlám horského penziónu Raxalpe a na záver k lanovke Raxseilbahn.