Z Payerbachu do Knofelebenu

Svetové kultúrne dedičstvo UNESCO Semmerinská železnica, zelené cestičky cez pastviny v nadmorskej výške 1 100 m a dychberúci panoramatický výhľad.

Od šťavnatých lúk cez nezabudnuteľné panorámy až k vynikajúcej regionálnej kuchyni. Na tejto trase sa vám splnia všetky želania. Žiaden div, že je taká obľúbená ako samotná chata Naturfreundehaus Knofeleben.

Svieže leto a kultúrne dedičstvo v Payerbachu

Výlet začína pri historickej železničnej stanici v prekrásnom sviežom letnom meste Payerbachu. Po stopách zelených značiek Viedenských Álp prídete k rozhľadni Jubiläumswarte, ktorá vás odmení pohľadom na 150 rokov staré svetové kultúrne dedičstvo UNESCO, Semmerinskú železnicu. Ako 1. horská železnica na svete má 41 kilometrov, 16 viaduktov, 15 tunelov a 100 murovaných oblúkových mostov.

Oddych a cesta lúkami v nadmorskej výške 1 100 m

Vo výške 1 182 m na vás čaká perfektné miesto na oddych: chata Waldburgangerhütte na vrchu Gahns s dychberúcim panoramatickým výhľadom. Od roku 1929 ponúka občerstvenie turistom, ktorí k nej prichádzajú zo všetkých svetových strán cez lúku Bodenwiese. Krásny výhľad pokračuje aj naprieč šťavnato zelenou krajinou pastvín. V sprievode rytmických zvukov kravských zvoncov pôjdete k ďalšej alpskej panoramatickej chate.

Oddych a pôžitok na chate Naturfreundehaus

O 6 km kilometrov neskôr dorazíte do cieľa, k najobľúbenejšej chate roku 2014, Naturfreundehaus Knofeleben, vo výške 1 250 m n.m. Tu si vychutnáte skvelú regionálnu sezónnu kuchyňu v panoramatickom hostinci s krásnym výhľadom na rozmanitú krajinu Viedenských Álp. V tejto pôžitkárskej chate môžete aj prenocovať.