Zažite vínnu jeseň

Dobre vykonanú prácu, cyklotúru alebo turistiku treba poriadne osláviť: tradičné vínne slávnosti, zvyky a prvé ochutnávky.

Najkrajšie ročné obdobie pre pôžitkárov je to piate: vínna jeseň v Dolnom Rakúsku. V celej krajine ožíva kultúra vína prostredníctvom starých zvykov, očarujúcich slávností a lahodných ochutnávok.

Najchutnejšie ročné obdobie

Svieži a vlhký vzduch skorého rána, ktorý však napoludnie vysuší teplé slniečko. Žiarivožltá a sýtočervená farba viníc. Obdobie, v ktorom sa v Dolnom Rakúsku skutočne udomácni babie leto, môžete nielen vidieť, ale aj cítiť. Toto obdobie sa tiež s obľubou nazýva vínna jeseň, pretože v tomto období sa vinič nielen zbiera a lisuje, ale aj poriadne oslavuje.

Rozmanitý pôžitok z vínnej jesene

Vínna jeseň v podstate predstavuje nasledovné: Pôžitok z vína v spojení so starými tradíciami, kulinárskymi radosťami a jesennou prírodou. Príležitostí na ochutnanie vína je v tomto období mnoho:

  • Slávnosti vo vínnych uličkách lákajú práve na tie romantické miesta, kde má v Dolnom Rakúsku víno svoj domov.
  • Slávnosti burčiaku (naz. „Sturm“) vítajú prvých poslov vína (burčiak je lisovaný hroznový mušt z bielych alebo červených odrôd hrozna, ktoré práve začalo kvasiť).
  • Staré zvyky udržiavajú pri živote krsty vín a dožinkové slávnosti.
  • Turistika a cyklotúry cez vinice v sebe spájajú pôžitok s pohybom.

 

Podujatia vínnej jesene