Zelené jazerá, čisté rieky!

Von z mesta a hor sa na leto na horách v Dolnom Rakúsku. Lepšie povedané: na najkrajšie a najprírodnejšie kúpaliská Dolného Rakúska.

Najkrajšie kúpaliská pre nás postavila samotná príroda. Čakajú tu priezračné vodopády, romantické riečne brehy a smaragdovozelené jazerá, a to celkom bez ľudských zásahov a zhonu. Zato však s výhľadom na vrcholce hôr. Také mokré ešte leto na horách v Dolnom Rakúsku nebolo!

Kúpalisko s výhľadom na vrcholky hôr

Už máte dosť tlačenice na kúpalisku, kde namiesto plávania iba postávate? Tu pomôže len jedno: von z mesta a hor sa do leta na horách v Dolnom Rakúsku. Tam na vás čakajú prírodné kúpaliská svetovej triedy s prirodzenou, živou vodou vo forme vodopádov, potokov, riek a jazier. Vrátane výhľadu na hory.

Kde vládne divoká voda

Prekrásne tiesňavy Ötschergräben sú slávne svojimi dychberúcimi vodopádmi. Kúpanie pod vodopádom Lassingfall, Mirafall alebo Schleierfall sa dá, mimochodom, výborne skombinovať s túrou a prenocovaním na chate. Pohorie Wechsel vás zase počas prechádzky po chodníku Wildwasserweg zavedie na romantické brehy potokov a k idylickým prameňom.

Vodný pochod až na vrchol

Po turistickom chodníku 1. Wiener Wasserleitungsweg a cez údolie Höllental možno tento svetovo preslávený vodný prameň kúsok cesty sprevádzať aj po romantických cestičkách obkolesených strmými skalnatými bralami a neskôr si možno zaplávať v termálnych kúpeľoch v Bad Fischau. Napínavú cestu živej vody (Lebenswasserweg), na ktorej sprevádzate dažďovú vodu od prameňa až po jazero, možno preskúmať naboso.