Cez rokliny a k vodopádom

Túry po najkrajších roklinách Dolného Rakúska.

Rovnako tak divoká, ako romantická je túra cez roklinu Ysper alebo Hagenbach. Pri vodopádoch Myrafälle alebo v rokline Steinbachklamm je medzi skalami a tečúcou vodou príjemne chladno aj počas horúcich dní. Potešia sa malí aj veľkí turisti a dokonca aj návštevníci na štyroch labkách.

Divoká a zároveň romantická je turistika v najkrajších roklinách Dolného Rakúska. A medzi kameňmi a vodou je príjemne chladno aj počas horúcich dní. To poteší malých aj veľkých turistov, a dokonca aj návštevníkov na štyroch labkách.

Kaskády v prírodnej pamiatke

Veľký Ysper padá do svojej rokliny vo viacerých vodopádoch: Prírodná pamiatka rokliny Ysperklamm je vďaka svojim mocným granitovým útvarom a množstvu kamenných a drevených schodíkov a rebríkov najväčšou a najpozoruhodnejšou roklinou Dolného Rakúska. V jej strede sa nachádza tzv. „Rote Reithbrücke“ – na ľahký zostup v ktoromkoľvek bode. Mimochodom: Táto túra cez roklinu Ysperklamm je vhodná aj pre vášho psíka – pre chlpáča je schladenie v čistých plytkých vodných zónach počas cesty vítaným osviežením.

Starý mlyn a ušľachtilé sokoly

Roklina Hagenbachklamm sa nachádza vo Viedenskom lese. 2,5-hodinová okružná túra vedie od vstupu v obci St. Andrä vor dem Hagenthale až do Unterkirchbachu a späť. Po označenom turistickom chodníku kráčate cez dubové a bukové lesy pozdĺž Hagenbachu až k starému mlynu a ďalej až do Unterkirchbachu. Späť potom pôjdete čarovnou cestou naprieč roklinou. Tip: Na konci rokliny na vás bude čakať najväčšia súkromná stanica dravcov v Európe. V tejto obrovskej chovnej stanici dravcov žije viac ako 30 druhov sokolov, orlov a sov.

Bájne okolie

Vodopády Myrafälle v obci Muggendorf patria k výnimočným zážitkom pre veľkých aj malých, veď každý deň tu pretečie viac ako 5 miliónov litrov vody zo strmých skál do hĺbky 125 metrov. Početné lávky a schodiská, ako aj jedenásť rôznych tematických staníc pozývajú návštevníkov do sveta legendárneho turistického a vodného sveta. Na malých turistov čaká zvernica a veľké ihrisko s lezeckým parkom a vodným ihriskom.

O širokých schodoch a drevených mostoch

Nedotknutá príroda chránenej krajinnej oblasti rokliny Johannesbachklamm pri obci Würflach je pre návštevníkov prístupná už viac ako 100 rokov vďaka bezpečným lezeckým chodníkom a púta impozantnými skalnatými stenami vysokými 60 metrov, v ktorých možno vidieť zárezy, ktoré voda vytvorila vo vápenci za tisíce rokov. Prechádzku roklinou južne od steny Hohen Wand obľubujú najmä deti a rodiny, pretože je vítaným osviežením predovšetkým počas letných dní.

Divá príroda v miernom regióne Mostviertel

Prírodná popukaná roklina Erlaufschlucht v obci Purgstall je naozajstnou prírodnou pamiatkou v regióne Mostviertel. Dodnes je domovom mnohých vzácnych zvierat a rastlín. Turisti, ktorí majú istý krok si môžu vybrať s strmý chodník Fischersteig vedúci pomedzi skaly a vodu, na miernejšej prechádzke po chodníku „Pratersteg“ zase ponúkajú dve vyhliadkové plošiny prístup do rokliny.

Roklina s jaskyňou

Takmer 3-kilometrová túra impozantnou roklinou Steinwandklamm, jednou z najkrajších roklín v Rakúsku, vedie medzi vysokými skalnými stenami cez mosty a lávky z občerstvovacej stanice Reischer vo Furthe do hostinca Jagasitz am Kreuthsattel. Pred dosiahnutím cieľa vedie trasa ešte cez tzv. „Türkenloch“, jaskyňu, v ktorej treba mať z dôvodu tmy a vlhkej pôdy pevnú obuv.