Cez rokliny a k vodopádom

Túry po najkrajších roklinách Dolného Rakúska: v rokline Ysperklamm pod vodopádom alebo v prírodnom parku Eichenhain v rokline Hagenbach.

Túra naprieč horskou roklinou: Duniace vodopády, mystické skaly a malé kamenné schody a mostíky zdobia trasy naprieč roklinami Hagenbach alebo Ysperklamm.

Divoká a zároveň romantická je turistika v najkrajších roklinách Dolného Rakúska. A medzi kameňmi a vodou je príjemne chladno aj počas horúcich dní. To poteší malých aj veľkých turistov, a dokonca aj návštevníkov na štyroch labkách.

Kaskády v prírodnej pamiatke
Veľký Ysper padá do svojej rokliny vo viacerých vodopádoch: Prírodná pamiatka rokliny Ysperklamm je vďaka svojim mocným granitovým útvarom a množstvu kamenných a drevených schodíkov a rebríkov najväčšou a najpozoruhodnejšou roklinou Dolného Rakúska. V jej strede sa nachádza tzv. „Rote Reithbrücke“ – na ľahký zostup v ktoromkoľvek bode. Mimochodom: Táto túra cez roklinu Ysperklamm je vhodná aj pre vášho psíka – pre chlpáča je schladenie v čistých plytkých vodných zónach počas cesty vítaným osviežením.

Starý mlyn a ušľachtilé sokoly
Roklina Hagenbachklamm sa nachádza uprostred prírodného parku Eichenhain vo Viedenskom lese. 2,5-hodinová okružná túra vedie od vstupu v obci St. Andrä vor dem Hagenthale až do Unterkirchbachu a späť. Po označenom turistickom chodníku kráčate cez dubové a bukové lesy pozdĺž Hagenbachu až k starému mlynu a ďalej až do Unterkirchbachu. Späť potom pôjdete čarovnou cestou naprieč roklinou. Tip: Na konci rokliny na vás bude čakať najväčšia súkromná stanica dravcov v Európe. V tejto obrovskej chovnej stanici dravcov žije viac ako 30 druhov sokolov, orlov a sov.