SVIEŽE

nadčasové

Südbahnhotel Kurhotel
Letný oddych v Südbahnhoteli, © Wiener Alpen/Franz Zwickl

Nadčasová krása: Nové letovisko v Dolnom Rakúsku.

Najlepším a najjednoduchším únikom pred horúčavami, všednosťou a každodenným stresom je letná dovolenka v Dolnom Rakúsku.

Buďte tam, kde vás pobozká múza. Na prelome 19. a 20. storočia bola krajina v Dolnom Rakúsku inšpiráciou pre umelcov a miestom, kde si vyššia spoločnosť mohla oddýchnuť. A dodnes sem ľudia prichádzajú,aby tu nechali voľný priebeh svojim myšlienkam. Objavujte krásu prírody a vychutnávajte si ju pri pohári dobrého vína. Nechajte sa inšpirovať umením a kultúrou a ponorte sa pritom do sveta plného netušených možností – príďte a vracajte sa sem znova a znova.

Letná dovolenka na horách.

Veľkej obľube sa teší najmä oblasť v okolí Raxu a Semmeringu. Exkurzie do miernej a zároveň divokej krajiny a zábavné večery vo veľkých domoch, ako napríklad v hoteloch Südbahnhotel, Panhans, v kúpeľnom dome, ako aj v priestranných vilách prebudia vaše telo aj myseľ. Pretože cieľom bohatých a krásnych bolo odjakživa prísť na nové myšlienky ďaleko od práce a bežnej rutiny. Práve takéto originálne myšlienky nájdete v kultúrnej ponuke regiónu, ku ktorej patrí napríklad kultúrne leto v Semmeringu alebo letný salón Wartholz. Tie sú ideálnym doplnením nespočetných možností spoznávania okolitej prírody.

Ponorte sa a ožite vďaka vode a vínu.

Táto upokojujúca a inšpiratívna dovolenka je zároveň aj oslavou Viedenského lesa. Ludwig van Beethoven tu kedysi zložil svoju 9. symfóniu a tento rok sa na počesť Beethovenovho roku uskutoční množstvo koncertov a výstav, ktoré budú prerušené iba prechádzkou po viniciach. Kedykoľvek sa môžete štýlovo schladiť v malebných červeno-bielych kúpeľoch v údolí Kamptal medzi obcami Gars a Langenlois. A kým budete čakať na koncert v zámockom parku Grafenegg, môžete žasnúť nad vznešenosťou honosných kamptalských víl. Ak túžite objaviť novú atraktívnu destináciu na svoju letnú dovolenku, vydajte sa okolo jazera Lunzer See a po ceste obdivujte krásu svetového kultúrneho dedičstva, ako aj malebných loveckých zámočkov rodu Rothschildovcov, a potom sa započúvajte do zvukov festivalu „wellenklaenge“, ktorý má javisko priamo na jazere.

Úžasná ľahkosť bytia a sviežosť, ktorú zažijete počas leta v Dolnom Rakúsku rovnako ako kedysi.