Lezenie v Dolnom Rakúsku

Mnohé lezecké školy vás bezpečne uvedú do sveta lezeckých zážitkov a pomôžu vám zdokonaliť vašu techniku.

Pamätáte si ešte na to, keď ste ako dieťa lozili po stromoch a preliezali cez rôzne prekážky? Ešte aj dnes je to neopísateľný pocit, keď sa vám vlastnými rukami a nohami, s vypätím všetkých fyzických aj psychických síl podarí zdolať zdanlivo neprekonateľné prekážky a dosiahnuť svoj vysnívaný cieľ! Aby ste sa po napínavom dobrodružstve vrátili domov zdraví, nájdete tu rozličné možnosti pre bezpečný výstup do nebeských výšok.

Kurzy lezenia pre každého

Ten najbezpečnejší vstup do sveta lezenia vám zabezpečí kurz v lezeckej hale alebo v lezeckej škole. Lezenie na skaly bez akýchkoľvek predchádzajúcich skúseností či znalostí predsa len nesie so sebou príliš veľké riziko. Horolezecká škola Freakline pod vedením odborníka v oblasti outdoorových športov Hannesa Rottensteinera je vo Viedenských Alpách prvým kontaktným miestom pre všetkých záujemcov o lezenie. Ponuka kurzov siaha od lezeckých kurzov pre všetky vekové kategórie a stupne náročnosti až po individuálne túry so sprievodcom. Alpská škola alpského horského spolku v Peilsteine ponúka na vrchu Peilstein – lezeckom raji vo Viedenskom lese – v pohorí Hohe Wand, Rax a v Dürnsteine vo Wachau klasické základné kurzy lezenia, základné kurzy pre lezcov so skúsenosťami z lezeckých hál, kurzy pre pokročilých, ako aj kurzy pre mládež a rodiny s deťmi.

Lezenie za každého počasia

Ak vám nie je dopriate pekné počasie, lezecké centrá Klettercenter NÖ-Süd. V regióne Waldviertel ponúka lezecký výcvik pre deti a dospelých lezecká hala v Zwettli a lezecká stena boulderroom v Horne.

Lezecké parky pre profesionálov

Do závratných výšok môžete vyliezť v lezeckom parku zážitkového parku Rosenburg v regióne Waldviertel. O dobrodružnú zábavu sa postarajú rôzne lanové konštrukcie, mosty, visiace tunely a lietanie pomedzi stromy na lanovej dráhe Flying Fox. Nudiť sa zaručene nebudete ani v lezeckom parku Hamari, ktorý ponúka zábavu na 12 parkúroch, 85 staniciach a dvoch viac ako 750 metrov dlhých lanových dráhach Flying Fox. Asi najväčšiu odvahu si vyžaduje výstup na takzvaný Pampers Pole v lanovom centre „Move Your Mind“ v obci Puchberg am Schneeberg . Zo samostatne stojaceho stromu bez konárov vedie dole len jediná cesta, pád dozadu na laná z plošiny o veľkosti kuchynskej dosky na krájanie z výšky takmer 15 metrov. Môžeme vám poradiť len jedno: Zavrite oči a skočte!